רגעי האושר האחרונים של ההרוגים

התאונה הקטלנית בצומת הנגב זיעזעה את בני המשפחה שאיבדו בבת אחת 4 מיקיריהם - אסתר גמליאל, בתה אפרת ושני ילדיה נועם ויערי. כעת אנו מביאים לכם את התמונות של רגעי האושר האחרונים של המשפחה מווידאו ביתי

רגעים אחרונים של אושר: מחייכים וצוחקים. מאושרים כמו שרק ילדים יכולים להיות - כך נראים יערי ונועה, שני הפעוטות שנהרגו יחד עם אמם וסבתם בתאונת הדרכים אתמול בדרום, בסרטון וידאו ביתי שמתפרסם הערב.

אחר הצהריים ליוו מאות בני אדם למנוחות את ארבעת בני משפחת גמליאל שנספו בתאונה המחרידה. בצומת הנגב. בזה אחר זה הובאו למנוחות: יערי בן השנתיים, נועם בת החמש, אמם אפרת גמליאל-אטינסקי בת ה-39 וסבתם אסתר גמליאל בת ה-72. בריאן, אביהם של הפעוטות שלא יכול למעמד, נעדר מהלוויות.

"הוא לא מסוגל להיות במעמד הזה, וביקש להגיע רק אחרי ההלוויה", סיפר משה גמליאל, אביה של אפרת שאיבד את אשתו, את בתו ואת שני נכדיו בתאונה הטרגית.

"בריאן הודיע לי בטלפון שהוא לא רוצה להגיע. הוא בכה שהוא לא יכול לראות את המעמד בו טומנים את כל משפחתו באדמה", סיפר גמליאל בן ה-75. "הוא ביקש ממני להגיע במועד אחר. אני בהחלט מבין אותו, ולכן אני לא כועס. גם הוא עובר תקופה קשה".

"ראיתי שהן לא בין הפצועים והייתה לי הרגשה רעה"

בשעה שמונה כבר הגיעו השמות של כל הפצועים, וראיתי שהשמות שלהם לא מופיעים ברשימה", סיפר משה לערוץ החדשות של חדשות 2. בנוסף אמרו שיש ארבעה הרוגים, אבל אמרו בהתחלה שיש גבר אישה ושני ילדים, זה עורר בי ספקות אבל הייתה לי הרגשה רעה".

"אף אחד לא הודיע לי כלום, ואני שואל את עצמי 'מה קורה?'", אמר משה ביאוש. "היא לא ענתה לפלאפון, היא לא הגיעה לרביבים, אז תהיתי איפה היא כבר יכולה להיות?". בהמשך התייחס גמליאל לעניין העונש לנהג הפוגע. "אני על הכביש 24 שעות ביממה, וחייבים להחמיר עם העונשים. הצעירים היום משתוללים וצריכים להכניס אותם לכלא לשנה שנתיים", אמר בזעם.

אסתר גמליאל בת ה-72, בתה אפרת גמליאל-אטינסקי בת ה-39 ושני נכדיה, נועם בת ה-5 ויערי בן השנתיים, נהרגו אמש בתאונת הדרכים הקטלנית שאירעה אתמול בצומת הנגב. ארבעת בני המשפחה נסעו אתמול ברכב המרצדס השחורה של הסבתא לבקר חברה בקיבוץ רביבים בדרום.

"שמעתי צרחות מחרידות של ילדה"

בדרך לשם, סמוך לצומת הנגב, פגעה בהם המשאית שנפגעה רגע לפני כן מהטנדר הצבאי שחצה קו הפרדה רצוף. לבני משפחת גמליאל לא היה סיכוי, והם נלכדו ברכב שנשרף כליל בתוך שניות.

מור שממה, אחד מעדי הראייה שנפצע בתאונה הקשה סיפר לעיתון "ידיעות אחרונות" על הרגעים הראשונים אחרי ההתנגשות. "המכונית שלנו ומכונית נוספת התחילו לעלות באש. כמה חיילים עזרו לי ולחבר שלי לצאת מהרכב. כשיצאתי שמעתי צרחות מחרידות של ילדה. היא לא הפסיקה לצעוק", סיפר שממה. 

"הבנתי שזה מהאוטו השני. הוא כולו בער, יצא ממנו גל של עשן. כשניסיתי להתקרב, קצין צבא משך אותי אחורה ואמר לי 'זהו, אין מה לעשות, זה נגמר'. אני לא אשכח את הצרחה הזאת של הילדה הקטנה בחיים שלי", הוסיף שממה. "כל כך רציתי לנסות לעזור לילדה שצעקה ולא יכולתי, פשוט לא הצלחתי".

אפרת גמליאל-אטינסקי, בתה של אסתר, נסעה עם בעלה לפני כשנה לארצות הברית לצורך עבודת פוסט דוקטורט, עבדה במכון וולקני ועסקה במדעי הצומח. "ההורים מאוד רצו לראות אותה והם שלחו לה כרטיסים לישראל", סיפר אמש אחיה של גמליאל-אטינסקי, אבשלום, לעיתון "מעריב". "הם הגיעו לביקור של שבועיים. כשהם לא ענו לטלפון והחברה של אפרת הודיעה שהם לא הגיעו אליה, הבנו שהנורא מכל קרה".

"הבן והבת שלך ואשתך ואמה נהרגו"

מלאכת זיהוי הגופות במכון לרפואה משפטית באבו כביר הייתה כמעט בלתי אפשרית, כיוון שכל יושבי המכונית נספו ברכב הבוער ומצב הגופות היה קשה מאד. אנשי המכון הפתולוגי נאלצו לזהות את הגופות באמצעות שרידי השיניים.

"הרכב נשרף לגמרי ואי אפשר היה להתקרב למכונית, או לזהות את הנוסעים שבתוכו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מגן דוד אדום נגב. "כוחות כיבוי החלו לכבות את האש בניסיון לחלץ את ההרוגים שהיו בתוכו, אבל זה כבר היה אבוד".

התאונה בצומת הנגב - סיקור מיוחד:

הטנדר הרג את הסבתא, האם והנכדים

חקירת התאונה בנגב: נהג הטנדר חצה קו לבן