האב שבנו נפצע אנושות: "מקווה שישיבו את בני לחיים"

אריק בן ה-12 שנפצע אנושות מפגיעת רכב באופקים, שוכב בבית החולים כשהוא מחובר למכשירים ומחוסר הכרה. הרופאים ממשיכים להילחם על חייו. אביו מבקש מהנהגים: אנא היזהרו

בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע נלחמים הרופאים על חייו של אריק עופר בן ה-12, שנפצע אתמול אנושות בתאונת דרכים באופקים בעת שנסע על אופניים יחד עם חברו.

איתן עופר, אביו של אריק, יודע שהסיכויים אינם לטובת בנו - אך שומר על אופטימיות זעירה. "אני תקווה שיוכלו להשיב אותו לחיים", אומר האב.

אריק וחברו נפגעו ממונית בזמן שנסעו להנאתם באחד הרחובות בעיר. "הילד הטוב, המקסים, הטהור יצא כמו כל ילד בישראל לנפוש קצת אחרי הלימודים", הוא מדגיש. "התאונה התרחשה במקום שאף אחד בר דעת לא מסוגל להאמין שזה יכול לקרות: בתוך העיר, ברחובות שלנו, על המדרכות, במעבר חציה. איפה שיש ילדים תמימים, נשים עם עגלות וקשישים".

בעקבות הפגיעה הקשה, שוכב הילד בן ה-12 בבית החולים כשהוא מונשם ומחוסר הכרה בבית החולים. בני המשפחה לא עוזבים את מיטתו ביחידה לטיפול נמרץ ומקווים לשמוע בשורות טובות.

"אנא היזהרו"

אבי המשפחה, שמתקשה לעכל את הטרגדיה, מבקש להעביר מסר חשוב לעם ישראל כולו ולציבור הנהגים בפרט: "אנא היזהרו בנפשותיכם".

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות האירוע. מפרטי המקרה עולה כי שני הילדים קיבלו זכות קדימה מרכב שעצר להם במעבר חציה. בזמן שהתחילו לחצות את הכביש עם אופניהם, הגיח רכב נוסף, שעל פי החשד לא נתן זכות קדימה, ופגע בשני הילדים.

מתנדב איחוד הצלה חנניה ליינר, שהגיע בין הראשונים לזירת התאונה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על האירוע הקשה. "כשהגענו למקום מצאנו שני ילדים ושני זוגות אופניים שרועים על הכביש", לדברי המתנדב. "אחד הילדים היה מחוסר הכרה והשני צווח מכאב כאשר התחלנו בטיפול".