לא עצר בעצור - והרג רוכב אופנוע

מניין ההרוגים בכבישים ממשיך לעלות: נהג רכב מסחרי שהגיע הבוקר לצומת המוסכים בנצרת התעלם מתמרור עצור והמשיך בנסיעה לתוך הצומת. רוכב אופנוע שחצה את הצומת נפגע ונפצע קשה, ומת מאוחר יותר מפצעיו בבית החולים. כמו בתאונות האחרות שאירעו מאז סוף השבוע וגבו את חייהם של 17 בני אדם - גם כאן מדובר בטעות אנוש

הגורם האנושי שוב גובה קורבנות על הכביש: רוכב אופנוע נהרג הבוקר בתאונה קשה שאירעה באזור המוסכים בנצרת. עשרה בני אדם נוספים נפצעו קל בתאונה. מחקירה ראשונית עולה כי נהג רכב מסחרי שהגיע לצומת לא ציית לתמרור עצור ופגע ברוכב האופנוע שחצה את הצומת כחוק.

בוחני התנועה של המשטרה שהגיעו למקום סיפרו שהרמזורים לא פעלו בצומת בשעת התאונה. נהג הרכב המסחרי שהגיע מאזור המוסכים, התעלם ככל הנראה מתמרור עצור שניצב בצומת והמשיך בנסיעה.

רוכב האופנוע הבחין ברכב המסחרי, אך לא הספיק לעצור והתנגש בו בעוצמה. צוות מגן דוד אדום-גלבוע שהגיע למקום פינה את הרוכב לבית החולים "העמק" בעפולה במצב קשה, אולם זמן קצר לאחר מכן הוא מת מפצעיו בבית החולים.

17 הרוגים בכבישים מאז סוף השבוע

התאונה שאירעה הבוקר מצטרפת ליממה קטלנית בכבישים, במהלכה נהרגו עשרה בני אדם בכבישי הארץ. בתאונה שאירעה אמש בצומת הנגב נהרגו ארבעה בני משפחה אחת. אפרת גמליאל-אטינסקי, שהגיעה לחופשה בארץ עם שני ילדיה הקטנים, נספתה בתאונה יחד עם אמה אסתר.

משאית ושלושה כלי רכב היו מעורבים בתאונה הקטלנית. צוותי הצלה שהגיעו למקום מצאו את הנוסעים שנלכדו ברכב שעלה באש. הרכב נשרף לגמרי ואי אפשר היה להתקרב למכונית, או לזהות את הנוסעים שבתוכו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מגן דוד אדום נגב. "כוחות כיבוי החלו לכבות את האש בניסיון לחלץ את ההרוגים שהיו בתוכו, אבל זה כבר היה אבוד".

בדיקה של נסיבות התאונה המחרידה גילתה שנהג טנדר צבאי שיצא לעקיפה מסוכנת פגע במשאית צבאית שהגיעה ממול. כתוצאה מההתנגשות, רכב הטנדר והמשאית התנגשו בעוד שני רכב פרטים אזרחיים שהגיעו ממול, שבאחד מהם ישבו כאמור ארבעת בני המשפחה.

שישה בני אדם נוספים נהרגו אמש בתאונות דרכים. שני בני אדם נהרגו בתאונה בדרך מנחם בגין בתל אביב, שהחלה כשנהג רכב סובארו נמלט מבדיקה שגרתית. במשטרה מכחישים כי היה מרדף אחרי הנהג, בניגוד לנהלים, אבל על פי גורמים במשטרה, הניידות אכן ניהלו מרדף. בזמן שנמלט, איבד נהג הסובארו שליטה על הרכב, ונהרג, יחד עם האדם שישב לצדו.

מוקדם יותר בשעות הערב במוצ"ש, בתאונה חזיתית בין שני כלי רכב בצומת נבטים - שוקת, נפצעו שישה בני אדם, בהם אישה בהיריון ובתה בת השנתיים שפונו במצב קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מזירת התאונה פונו עוד ארבעה בני אדם שנפצעו באורח בינוני ופונו על ידי צוותי מד"א נגב ומסוקי חיל האוויר לבית החולים. בסך הכל נהרגו 17 בני אדם בתאונות שאירעו מאז סוף השבוע.