ת"א: אמסטף פצע פעוט בן 3 וחצי בגן משחקים

קבוצת ילדים ששיחקה בגן שעשועים בדרום ת"א הותקפה ע"י כלב מסוג אמסטף. התוצאה: פעוט בן 3 וחצי ננשך ונפצע באורח בינוני. אמו של הפעוט שהייתה עדה לאירוע איבדה את הכרתה, אחותו סיפרה: הילדים זרקו אבנים על הכלבים והתגרו בהם. הכלב התוקף ובעליו טרם אותרו

תקיפה במגרש המשחקים: פעוט בן שלוש וחצי נפצע הערב באורח בינוני לאחר שהותקף על ידי כלב מסוג אמסטף בגן ציבורי ברחוב גבעתי בדרום תל אביב. הכלב התנפל על הפעוט ששיחק בגן ונשך אותו בפניו. אמו של הפעוט, שהייתה עדה לאירוע, התעלפה נוכח המראות ואיבדה את הכרתה.

האירוע התרחש הערב בסמוך לשעה 18:00. חבורת ילדים, ובהם גם הפעוט, אחיו ואחותו, שיחקו בגן. על פי עדותה של אחותו הגדולה של הפעוט שנפצע, קבוצת הילדים השליכה אבנים לעבר כמה כלבים ששהו בגינה באותו הזמן.

"האחות סיפרה שהם פשוט התגרו בכלבים", אמר הערב לחדשות 2 באינטרנט אפי פישר, כונן איחוד-הצלה, שטיפל באירוע. "זו הסיבה שהכלבים תקפו בחזרה".

האם ראתה את בנה - ואיבדה את הכרתה

בשלב זה תקף כלב האמסטף את אחד הילדים ופצע אותו. עדיין לא ידוע האם הכלב סורס כחוק, שכן מדובר בכלב מגזע המחוייב לעבור סירוס. אמו של הפעוט, חירשת-אילמת שככל הנראה לא הבחינה במה אירע טרם התקיפה, הבחינה בבנה מוטל פצוע בגן, נבהלה ואיבדה את הכרתה מספר פעמים.

צוות מד"א שהוזעק לגן הציבורי העניק לפעוט ולאמו טיפול ראשוני, ולאחר מכן פינה את הילד לבית החולים "שיבא" תל השומר. האם פונתה לבית החולים איכילוב. הכלב ובעליו טרם אותרו על ידי המשטרה, שפתחה בחקירת האירוע.

לפני כחודש תקף כלב אמסטף צעיר בן 20 בכנרת, ופצע אותו קשה בפניו. לדברי הצעיר, הכלב - שבעליו לא נראה באזור בזמן התקיפה, התנפל עליו לפתע תקף אותו. מספר ימים קודם לכן הותקפה פעוטה בת שש מטבריה, גם היא על ידי כלב אמסטף, ונפצעה קשה בפניה.