4 בני משפחה נהרגו בתאונה בנגב

שוב תאונה קטלנית בדרום: 4 בני אדם - אב, אם, ילד ותינוקת - נלכדו ונשרפו למוות ברכב שעלה באש. אדם נוסף נפצע קשה ועוד 6 נפצעו קל בתאונת הדרכים הקטלנית אחר הצהריים בצומת הנגב, מדרום לב"ש, לאחר ש-4 כלי רכב התנגשו זה בזה. ביממה האחרונה נהרגו בכבישי ישראל 10 בני אדם. צפו בתמונות הקשות מזירת התאונה

כבישי הדרום ממשיכים לגבות קורבנות: יממה לאחר התאונות שגבו את חייהם של חמישה בני אדם, וכשבועיים אחרי התאונה הקטלנית שבה נמחקו שלושה דורות ממשפחת דהן - שוב תאונה קטלנית בצומת הנגב שגובה את חייהם של ארבעה בני אדם.

משאית ושלושה כלי רכב היו מעורבים בתאונה הקטלנית. צוותי הצלה שהגיעו למקום מצאו את הנוסעים שנלכדו ברכב שעלה באש. תחילה זוהו שלושה הרוגים - אב, אם ותינוקת, בהמשך נמצאה גופתו של ילד נוסף במכונית השרופה.

"אי אפשר היה לזהות את הגופות"

"הרכב נשרף לגמרי ואי אפשר היה להתקרב למכונית, או לזהות את הנוסעים שבתוכו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מגן דוד אדום נגב. "כוחות כיבוי החלו לכבות את האש בניסיון לחלץ את ההרוגים שהיו בתוכו, אבל זה כבר היה אבוד".

אדם נוסף בשנות העשרים לחייו, שנסע ברכב אחר, נפצע קשה ופונה במסוק של צה"ל לבית החולים סורוקה בבאר שבע. שבעה בני אדם נוספים נפצעו קל בתאונה. "הפצועים הם בשנות העשרים לחייהם", ציינה דוברת בית החולים סורוקה. "השבעה הגיעו לחדר הטראומה בבית החולים, כשאחד מהם סובל מפגיעות קשות".

בוחני תנועה הגיעו לזירת התאונה ופתחו בחקירה לבירור נסיבות ההתנגשות. ההערכה הראשונה היא שהתאונה הקטלנית נגרמה כתוצאה מביצוע עקיפה מסוכנת. רכב פורד צבאי שנסע מכיוון דרום לצפון יצא ככל הנראה לעקיפה ופגע במשאית צבאית שהגיעה ממול", סיפר לחדשות 2 דובר משטרת הנגב, רב פקד תמיר אבטבי. "כתוצאה מההתנגשות, רכב הפורד התנגש בעוד שני רכב פרטים אזרחיים שהגיעו ממול".

10 הרוגים בכבישים בתוך יממה

שישה בני אדם נוספים נהרגו אמש בתאונות דרכים. שני בני אדם נהרגו בתאונה בדרך מנחם בגין בתל אביב, שהחלה כשנהג רכב סובארו נמלט מבדיקה שגרתית. במשטרה מכחישים כי היה מרדף אחרי הנהג, בניגוד לנהלים, אבל על פי גורמים במשטרה, הניידות אכן ניהלו מרדף. בזמן שנמלט, איבד נהג הסובארו שליטה על הרכב, ונהרג, יחד עם האדם שישב לצדו.

מוקדם יותר בשעות הערב במוצ"ש, בתאונה חזיתית בין שני כלי רכב בצומת נבטים - שוקת, נפצעו שישה בני אדם, בהם אישה בהיריון ובתה בת השנתיים שפונו במצב קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מזירת התאונה פונו עוד ארבעה בני אדם שנפצעו באורח בינוני ופונו על ידי צוותי מד"א נגב ומסוקי חיל האוויר לבית החולים.

חמישה בני משפחה נהרגו ברגע

לפני כשבועיים נהרגו חמישה מבני משפחת דהן, בעת שהיו בדרכם לחתונה של בת משפחה בחיפה. רותי דהן (52), בנה ליאור (31) ובתה שרית (19), כלתה טלי (34) ונכדתה שילת (בת חמישה חודשים), נהרגו כולם מפגיעת משאית בירידות סדום ליד צומת הערבה.

מתחקור עדי הראייה הראשונים עולה, כי התאונה אירעה כ-200 מטרים מצומת הערבה. את העיקול האחרון הנהג משום מה מפספס וסוטה לנתיב הנגדי. ממול מגיעה מכונית היונדאי, המשאית מתנגשת בה בעוצמה וגוררת את המכונית המרוסקת שמתחתיה כ-30 מטרים. רק אז המשאית מתהפכת והרכב המשפחתי מתחיל לבעור.

הנהג אמר בחקירתו כי התכופף אל תא הכפפות כדי לסגור אותו, ספג מכה קלה בראשו וזה מה שלטענתו גרם לסטייה לנתיב הנגדי ולהתנגשות במכונית שבאה ממול. במשטרה עדיין לא משוכנעים שזו הייתה באמת הסיבה האמיתית לתאונה הקשה ובודקים חשד לפיו הנהג נרדם או שדעתו הוסחה משימוש בטלפון סלולרי או רדיו.

חוקרי המשטרה חושדים כי נהג המשאית כנראה נרדם או שדעתו הוסחה למשהו אחר, כמו למשל שימוש בטלפון סלולרי או רדיו. אנשי זק"א התקשו למצוא פריטים כלשהם שמזהים את האנשים. מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה, כי כביש 25 נמנה עם עשרת הכבישים האדומים, עשרת הכבישים המסוכנים ביותר בישראל.