נמצא המטייל הישראלי שאבד בברזיל

משפחתו של המטייל הישראלי איתי בן דוד יכולה לנשום לרווחה. לאחר שלושה ימים מורטי עצבים בהם לא יצר קשר עם חבריו או משפחתו, חזר איתי לבית המלון כשהור בריא ושלם. "זאת הייתה נקודת שבירה", אמרה אחותו לחדשות 2 באינטרנט, וסיפרה כיצד שרד בג'ונגל לבדו

המטייל הישראלי איתי בן דוד, שנעדר במשך ארבעה ימים בברזיל אותר הלילה בשלום. לאחר ימים בהם היה חשש לגורלו של איתי הוא נמצא בריא ושלם. הודעה נמסרה למשפחתו שכעת נושמת לרווחה.

אחותו של איתי, דנה, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט על הרגע המאושר בו נודע להם שאיתי אותר. "אנחנו דיברנו בטלפון עם חיליק מגנוס, ראש צוות החילוץ, שהסביר ותיאר לנו את תוואי השטח באזור בו איתי נעלם. הוא סיפר שהאזור לא גדול אך תוואי השטח קשה, הלב שלנו פשוט צנח כי זה כבר היום הרביעי מאז שייצר קשר", מספרת דנה.

"אך לפתע באמצע השיחה חיליק אמר לנו 'חכו רגע... מצאו אותו!'". דנה מספרת כי באותה השנייה  נשמעו צרחות ובכי בבית המשפחה. "זאת הייתה נקודת שבירה, אחרי כל כך הרבה זמן שלא דיברנו איתו ודאגנו לשלומו".

פשוט הופיע בבית המלון

למרות שמשפחתו של איתי לא הספיקה לדבר איתו ארוכות, הוא הסביר להם בקצרה כיצד הצליח לשרוד בג'ונגל לבדו. "הוא סיפר כי אבד בג'ונגל, ונצמד לאורך ערוץ נחל עד שהגיע לחוף", מספרת דנה. לדבריה, כאשר הבחינו בו מקומיים הם זיהו אותו מהתמונה שפורסמה ברחבי האזור והביאו אותו ישירות לבית המלון. 

"לדעתי הוא בהלם", מספרת דנה, "הוא הגיע בכוחות עצמו, קול כזה, זה מאוד מתאים לו". לשאלה האם לדעתך ימשיך איתי בטיול הייתה תשובה מאוד ברורה. "כמו שאני מכירה אותו הוא ימשיך לטייל, ויוכל עכשיו לבלות גם עם החברים שלו שהגיעו לחפש אחריו בברזיל".

צוות החילוץ הישראלי של חברת "הפניקס" הודיעה כי סיימה את חיפושיה לאחר שנמצא איתי. כעת עושים המחלצים את דרכם בחזרה ארצה.

היה סיכוי טוב לאתרו

רק אתמול אמר לחדשות 2 אייל מגנוס, בנו של חיליק מגנוס, ראש צוות החילוץ הישראלי: "החשש העיקרי הוא שאיתי פשוט הלך לאיבוד ומסתובב כרגע בסבך והוא יימצא בקרוב. מדובר בשטח שנמצא 200 קילומטר דרום מערבית לריו דה ז'נרו, לא רחוק מהחוף", הסביר מגנוס. "זה שטח מיוער, הררי, לא תלול במיוחד, שגשם יורד שם בימים האחרונים בלי הפסקה והאזור בוצי".

לדברי מגנוס, היה לאורך כל החיפושים סיכוי טוב שבן דוד יימצא בסופו של דבר וכי הוא רק הלך לאיבוד. "ההחלטה הייתה להוציא צוות מישראל למרות ההערכה שלנו שיש סיכוי טוב מאוד שהצוותים המקומיים כבר יימצאו אותו לפני שהצוות יגיע למקום".