הזעיק עזרה לאחיו שמת מהתקף לב - ומת

תושב כפר מכר שבגליל עבד הבוקר במטע זיתים והתמוטט בפתאומיות. אחיו שהיה עמו, ניגש להזעיק עזרה, אך לקה גם כן בלבו. כוחות מד"א שהגיעו למקום מצאו את האח מוטל על הכביש. במקביל הם ניגשו לאח השני שהתמוטט בשדה, אך נאלצו לקבוע את מותו. האח שהזעיק עזרה פונה לביה"ח בנהריה - ושם נקבע מותו

שני מקרי מוות של אחים בתוך פחות משעה: אנוואר וכאמל חמאדו, שני אחים כבני שישים תושבי כפר מכר, יצאו הבוקר למטע הזיתים ועסקו בעבודה חקלאית. במהלך העבודה סיפר אחד האחים שהוא חש ברע, ואיבד לפתע את ההכרה. אחיו, שהבחין בו מתמוטט רץ לכביש הסמוך בניסיון להזעיק עזרה.

בעודו עומד על שפת הכביש, התקשר האח למגן דוד אדום וביקש להזעיק ניידת טיפול נמרץ בדחיפות. כוחות ההצלה שהגיעו למקום, מצאו את האח שהזעיק עזרה כשהוא מוטל על הכביש. כשהתקרבו אליו הבחינו שהוא שוכב מחוסר הכרה והחלו במאמצי החייאה.

במקביל לטיפול באיש, ניגשו אנשי הצוות הרפואי לאח השני שהתמוטט במטע הזיתים וניסו להחיות גם אותו, אך כעבור זמן מה כשלו מאמצי ההחייאה והם נאלצו לקבוע את מותו במקום.

"סובל מחבלות בפנים ומשפשופים בגופו"

תחילה סברו אנשי הצוות הרפואי שהאח שניסה להזעיק עזרה נדרס על ידי רכב חולף, אך בהמשך התברר שבמהלך הריצה אל הכביש הראשי, גם הוא לקה בלבו והתמוטט. "טיפלנו באדם ששכב על הכביש, והבחנו שהוא סובל מחבלות בפנים ומשפשופים בגופו", סיפר לחדשות 2 דיוויד פישר, פרמדיק של מגן דוד אדום. "אין אפשרות לדעת בשלב זה האם הוא נפגע מרכב, אבל טיפלתי בו כנפגע טרואמה לכל דבר. פינינו אותו לבית החולים בנהריה, ושם נקבע מותו".  

בוחני תנועה הגיעו למקום ופתחו בחקירה בניסיון להבין את השתלשלות האירועים שהובילה למותם של שני האחים. בנוסף, הגיעה גם ניידת זיהוי פלילי לשדה שבו התמוטט האח הראשון.

"נסיבות המקרה עדיין נבדקות, וקיים חשש שהאח שניגש להזעיק עזרה נדרס על ידי רכב חולף שנמלט מבלי להגיש לו עזרה", ציין תחילה דובר משטרת הגליל. החקירה העלתה שהאח שניסה להזעיק עזרה חטף התקף לב בדרכו לכביש הראשי. כאמור הוא הובהל לבית החולים נהריה במצב אנוש, שם נקבע מותו.