רישיון ערוץ הכנסת הוארך ב-3 שנים

המועצה לשידורי כבלים ולווין אישרה את הארכת רישיון ערוץ 99, המופעל על ידי חברת החדשות של ערוץ 2. "הערוץ עמד ביעדים ובהיקפי השידורים", נכתב בהחלטת המועצה. סקר: עלייה הדרגתית בחשיפת הציבור לערוץ

אפשר להמשיך לצפות בנבחרי הציבור: המועצה לשידורי כבלים ולווין החליטה אתמול להאריך בשלוש שנים נוספות את רישיון ערוץ הכנסת (ערוץ 99), המופעל על ידי חברת החדשות של ערוץ 2. "ערוץ הכנסת קיים בתקופת הרישיון את מרבית חובותיו, תוך עמידה ניכרת ביעדים ובהיקפי השידורים שנקבעו לו ושמירה על רצף השידורים", נכתב בהחלטת המועצה.

מהנתונים שהציג ערוץ הכנסת במועצה עולה, כי הצליח לעמוד בכ-90% מהמחויבויות בתחום התוכן וההשקעה הכספית בהפקות. בתחום זה קבעה המועצה כי "הסכום שהושקע ע"י הערוץ בתכניות המשודרות עולה על חובת ההשקעה שנקבעה ברישיון".

עלייה הדרגתית בחשיפה לערוץ

בסקרים שהוגשו למועצה בתהליך חידוש הרישיון הוצגו נתונים עדכניים על חשיפת הערוץ בציבור. סקר מכון "דחף", בהנהלת הד"ר מינה צמח, מצביע על עלייה הדרגתית במהלך השנים בחשיפה לערוץ, שהגיעה בסוף 2009 לכ-60%.

רוב הציבור (42.8%) רואה בערוץ הכנסת מקור מידע עיקרי על הפעילות הפרלמנטרית במשכן, והוא מוביל בתחום זה על-פני כל ערוצי השידור הארציים.

"אנו שמחים וגאים בהחלטת המועצה, המהווה אמון בחדשות ערוץ 2 ובערוץ הכנסת. נמשיך להפעיל את הערוץ תוך שמירה על מקצועיות גבוהה, אמינות והגינות, כפי שעשינו עד כה", אמר בתגובה להחלטה מנכ"ל חדשות ערוץ 2, אבי וייס.

מנכ"ל ערוץ הכנסת, אורי פז, ציין כי "הערוץ ישקיע גם בשנים הקרובות מאמץ רב בפיתוח תוכן ייחודי, מגוון ואיכותי בתחום הפרלמנטרי והפוליטי".