ביום ד' הקרוב: שביתה כללית בכל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ

על רקע הקיצוץ בתקציב, מחריפות הרשויות המקומיות את מאבקן במשרד האוצר: ביום רביעי הקרוב הן תפתחנה בשביתה כללית בת יום אחד, במסגרתה לא יינתנו שירותים עירוניים, לא יאסף זבל ולא תיערך קבלת קהל. במרכז מזהירים: נחריף את המאבק. משרד האוצר: צר לנו שזו הדרך

עוברים מאיומים למעשים: בעקבות הקיצוצים בתקציבן, ולאחר איומים שנמשכו מספר חודשים - תקיימנה המועצות המקומיות בישראל ביום רביעי הקרוב שביתת אזהרה בת יום אחד. במסגרת השביתה לא תתקיים קבלת קהל במשרדי הרשויות המקומיות, לא תיאסף אשפה ולא ייתנו שירותים עירוניים. עם זאת, הפעילות במוסדות החינוך והחינוך המיוחד לא צפויה להיפגע.

מרכז השלטון המקומי הודיע על הצעדים המתוכננים באסיפת חירום שנערכה היום בתל אביב. לדברי גורמים במרכז השלטון המקומי, מדובר בשביתה על רקע קיצוץ של כמיליארד שקלים מתקציב השלטון המקומי, ונחשבת ל"צעד אחד מתוך מספר צעדים", אותם בינתיים מעדיפים עדיין במרכז שלא לחשוף.

"אני קורא לראש הממשלה ולשר האוצר להתערב במשבר. אין לנו עניין במאבקים - אולם אין ברירה", אמר אתמול בבוקר יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מעלות-תרשיחא שלמה בוחבוט בישיבת החירום. "אם הרשויות המקומיות יקרסו - לא יינתנו שירותים לתושבים. הפתרונות שמציעים אנשי האוצר - לקחת מהגדולות ולהעביר לקטנות - אינם מקובלים עלינו".

גם 15 הרשויות המבוססות לוקחות בחלק בשביתה

באופן יוצא דופן תצטרפנה הפעם לשביתה גם 15 הרשויות המבוססות בישראל, ביניהן גם תל אביב וראשון לציון. "לא ניתן לראש הממשלה ולשריו ליצור פילוג ועימות בתוך השלטון המקומי. ערי הפורום תעמודנה בחזית אחת ותתמוכנה בדרישה הצודקת של השלטון המקומי להעברת תקציבים ממשלתיים שיבטיחו את המשך מתן השירות לאזרח", אמר יו"ר פורום ה-15, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי.

משרד האוצר מסר בתגובה: "בשנת 2009 תקציב מענקי האיזון לרשויות מקומיות עמד על כ-2.4 מיליארד שקל. על-פי החלטת הממשלה תקציב מענקי האיזון בשנת 2010 יעמוד על כ-1.8 מיליארד שקל". צר לנו שהנהגת השלטון המקומי מגלה חוסר אחריות ומודיעה על השבתה מיותרת על חשבונם של התושבים ועובדי העיריות".