כבר לא מאויים? חיים רביבו שב להתגורר בישראל

כדורגלן העבר, שהתגורר בשנה וחצי האחרונות בלוס אנג'לס בעקבות איומים שקיבל על חייו, שב שלשום לישראל יחד עם משפחתו, וחזר לביתו באשדוד. מקורביו: הוא לא הוגלה, לא היו איומים על חייו. הסיבה לחזרתו - עסקית

שנה ושבעה חודשים אחרי שעזב עם משפחתו ללוס אנג'לס בעקבות איומים ממשיים ומיידיים על חייו, חזר שלשום כדורגלן העבר ואיש העסקים חיים רביבו, להתגורר יחד עם משפחתו בישראל, כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב". רביבו, אשתו שגית ושלושת ילדיהם חזרו לביתם המפואר באשדוד, בית בו חיו בתקופת ה"גלות" בארצות הברית אחיו הצעיר של רביבו דוד ורעייתו.

רביבו עזב את הארץ בראשית חודש יוני 2008. שנה לאחר מכן פורסם לראשונה באתר האינטרנט של חדשות 2, כי במהלך אחת החופשות שהעביר בארץ, קיבל איומים על חייו ובעקבות אזהרה מפורשת של המשטרה שב בבהילות לארצות הברית. הוא הוזמן למשרדי יחידת המשטרה לה"ב 433, היחידה המטפלת בארגוני הפשיעה, שם הובהר לו כי חייו בסכנה ממשית ומיידת, ושעליו לעזוב את ישראל בהקדם האפשרי.

לכל אורך התקופה בה שהה בארצות הברית, הקפיד רביבו לבצע גיחות קצרות לישראל, במהלכן הכחיש את הפרסומים לפיהם הסתבך עם גורמים בעולם התחתון. הוא טען כי עבר ללוס אנג'לס "כדי לקדם את עסקי הנדל"ן והתכשיטים", וגם מקורביו טענו כי הוא לא הוגלה. היום אלו טוענים כי שובו של רביבו קשור ב"היחלשות שוק הנדל"ן בארצות הברית".

כדורגלן העבר צפוי לשוב לעסקי הנדל"ן המשותפים שיש לו עם איש העסקים ג'קי בן זקן, וכבר אתמול היה אמור להתחיל לעבוד במשרדים של השניים באשדוד.

הבורר - גרסת המציאות

שמועות רבות מתרוצצות סביב קשריו של כדורגלן העבר למשפחות הפשע ולגורמים מהעולם התחתון. יש הסוברים שסכסוכים עם גורמים עבריינים הם שהובילו אותו ואת משפחתו לרדת מהארץ ולהשתקע בארצות הברית לפני כשנה.

עיתון "הארץ" דיווח לפני כשנתיים כי רביבו הסתבך עם סוחר בעל רקע פלילי. על פי הפרסום, ראש משפחת הפשע שלום דומרני פעל כבורר במטרה לפשר בין רביבו לסוחר. משפחת אברג'יל, שעל פי הדיווח פעלה ככל הנראה במשותף עם רביבו ,לא קיבלה את קביעת דומרני לפיה רביבו נדרש לשלם קנס גבוה לסוחר, דבר שהלהיט עוד יותר את הרוחות.

דומרני מצידו, על פי הפרסום, לא נשאר חייב והגדיל את העונש שגזר על רביבו. הוא העלה את הקנס הכספי שהטיל עליו וקבע כי על רביבו לצאת לגלות מחוץ לישראל. זמן לא רב אחר כך יצא רביבו בהכרזה כי הוא עוזב את הארץ לרגל עסקים, והמריא עם משפחתו ללוס אנג'לס.

הפרסום הראשון באתר האינטרנט של חדשות 2 כובש את הכותרות