החיפוש אחר המטייל הישראלי בברזיל: חשש כי איבד את דרכו

כוחות החילוץ הישראלים מקווים שאיתי בן דוד, הנעדר הישראלי בברזיל, בסך הכל הלך לאיבוד ויימצא בקרוב. "ההחלטה הייתה להוציא צוות מישראל למרות ההערכה שלנו שיש סיכוי טוב מאוד שהצוותים המקומיים כבר יימצאו אותו", אומר אייל מגנוס

"החשש העיקרי הוא שאיתי פשוט הלך לאיבוד ומסתובב כרגע בסבך והוא יימצא בקרוב", כך אומר הבוקר לחדשות 2 אייל מגנוס, בנו של חיליק מגנוס, ראש צוות החילוץ הישראלי שיצא לחפש את הצעיר הישראלי שנעדר כבר יומיים בברזיל, איתי בן דוד.

"מדובר בשטח שנמצא 200 קילומטר דרום מערבית לריו דה ז'נרו, לא רחוק מהחוף", הסביר מגנוס. "זה שטח מיוער, הררי, לא תלול במיוחד, שגשם יורד שם בימים האחרונים בלי הפסקה והאזור בוצי". מגנוס הוסיף כי צוות החילוץ המקומי רצה לסרוק את האזור במסוק מהאוויר, אבל בגלל הגשם לא יצא הדבר אל הפועל.

לדברי מגנוס, קיים סיכוי טוב שבן דוד יימצא בסופו של דבר וכי הוא רק הלך לאיבוד. "ההחלטה הייתה להוציא צוות מישראל למרות ההערכה שלנו שיש סיכוי טוב מאוד שהצוותים המקומיים כבר יימצאו אותו לפני שהצוות יגיע למקום".

משרד החוץ נמצא בקשר עם המשפחה

בן דוד יצא שלשום לטיול ב"אי הגדול" שבדרום ברזיל, נעלם ולא יצר קשר עם משפחתו. במשרד החוץ אישרו את הפרטים ומסרו לחדשות 2 באינטרנט כי המשרד עומד בקשר עם המשפחה בישראל, והשגרירות בברזיל נמצאת בקשר עם הרשויות המקומיות שפתחו בחיפושים אחרי הנעדר.

משפחתו של איתי מבקשת מישראלים שאולי ראו אותו במהלך הטיול, או שנמצאים באזור, להצטרף לחיפושים אחריו. כל המעוניין להגיע ולחפש אחרי איתי מתבקש ליצור קשר עם מלון בשם YES POUSADA, מספר הטלפון במלון 00552433615715.

למשלחת החיפושים המקומית הצטרפה בשעות הלילה גם משלחת חילוץ בשליחות חברת הביטוח "הפיניקס" בראשותו של חיליק מגנוס, שבעבר היה חבר בעשרות משלחות לאיתור ישראלים שנעלמו בחו"ל.