צפו: מסעדה מסרבת לשרת חייל צה"ל

כבר כמעט 5,000 גולשים הצטרפו לקבוצה בפייסבוק שקוראת להחרים את מסעדת AZAD בחיפה לאחר שפורסם כי המסעדה מסרבת לשרת חיילים במדים. הבוקר הגיע לידי חדשות 2 באינטרנט תיעוד של מלצרית מסרבת לשרת חייל במדים

כ-5,000 גולשים הצטרפו בימים האחרונים לקבוצה בפייסבוק שקוראת להחרים את מסעדת AZAD בחיפה בשל מדיניותה שלא לשרת לקוחות במדים, בהם אנשי הביטחון. אמש, לעיני המצלמה, סירבו במסעדה ברחוב הלל בשכונת הדר בעיר להיענות להזמנה של סטודנט אשר הגיע במדי צה"ל.

"זו גזענות. מדובר כאן בשנאה", פוסק מתן, סטודנט באוניברסיטת חיפה שביקש יחד עם חברו קובי שסיים שירות מילואים לשתות קפה במקום, אך נענה בשלילה.

"התיישבנו במסעדה", משחזר מתן, "ומיד ניגשה אלינו המלצרית ואמרה לנו שהם לא משרתים אנשים במדים. היא הבהירה לחברי: 'אין לנו בעיה אישית איתך, אבל רק אם תחליף בגדים תקבל שירות'".

המסעדה: מדובר במדיניות

מתן, רכז "אם תרצו" בסניף חיפה, וחבריו מסרבים להשלים עם המדיניות המפלה, לדבריהם, ופועלים כדי לנסות ולשכנע את בעלי המקום לשנות את הנהלים. "אם לא - צריך לסגור את המסעדה", הם משוכנעים. "בסך הכול מדובר בחיילים שמגנים על המדינה במטרה לשמור על חופש אזרחיה. איך אפשר שלא לשרת אותם? אנחנו לא חיים בשוויץ".

מאז התעוררות המחאה החלו בעלי המסעדה לקבל עשרות טלפונים זועמים מאלמונים מאיימים. "הם אומרים לנו שהם מתכוונים לשרוף את המקום", מספרים שם.

למרות האיומים, אומרים ב-AZAD שאין בכוונתם לשנות את המדיניות השנויה במחלוקת ומדגישים: "אין לנו משהו נגד כוחות הביטחון וזה לא עניין של אפליה. אנחנו דוגלים בחופש וברב-תרבותיות. בדיוק כמו שיש מקומות שלא מכניסים אנשים ללא טוקסידו - המדיניות שלנו היא שלא לשרת לקוחות במדים".