"לא סולח לנהג שהרג את משפחתי"

בן דהן, שאיבד חמישה מבני משפחתו בתאונה הזוועתית בערבה בשבוע שעבר, קם מהשבעה ומתקשה להתאושש ולעכל את הטרגדיה: "קשה לשמוע שמשחררים את הבן אדם שרצח את אמא שלי, את אחותי, את אח שלי ואשתו עם בתם התינוקת"

שבוע עבר מאז התאונה המחרידה בערבה שבה נהרגו חמשת בני משפחת דהן בכביש הערבה. בן דהן, שאיבד את אמו, את שני אחיו, את גיסתו ואת אחייניתו, מתקשה להבין כיצד הנהג שנהג במשאית שפגעה במכוניתם משתחרר לביתו.

"אני עדיין לא מצליח לעכל מה שקרה, עבר עלי יום קשה", סיפר בן דהן בראיון לתכנית "שש", על יום הקימה מהשבעה. "עליתי רק לקבר של אחותי בחולון ושל אמי בחיפה, כי לא הספקתי לבקר בכולם", סיפר בצער.

אתמול כאמור שוחרר נהג המשאית למעצר בית, אך מבחינתו של כהן, מדובר בצעד שאינו מסתדר עם מה שעובר עליו בשבוע האחרון. "קשה לשמוע שמשחררים את הבן שרצח את המשפחה שלי, את אמא שלי את אחותי את אח שלי ואשתו עם בתם התינוקת", אמר. "אני לא חושב שזה מה שמגיע לאדם כזה".

"חברים רבים הגיעו במהלך השבעה כדי לנחם אותי, אבל אי אפשר לעכל דבר כזה, וקשה גם לנחם במקרה כזה", סיפר בן על התמיכה שקיבל. למרות זאת, הוא מתקשה להבין איך הנהג לא יושב בכלא, בזמן שהוא מתאבל על חמשת בני משפחתו. "אני לא מאמין שמישהו יכול לסלוח לאדם כזה, הוא צריך לשבת כמה שנים בכלא בגלל מה שהוא עשה. איך ייתכן שבזמן שאני יושב שבעה - הוא משתחרר מבית המעצר?", תהה בן.  

"ראיתי שיש תאונה - וחיברתי"

את הרגעים שבהם גילה על האסון הנורא הוא כנראה לא ישכח לעולם. "נכנסתי לאינטרנט בפלאפון, ראיתי שיש תאונה וחיברתי. בכיתי והתקשרתי לאבא שלי ולמשפחה. בהמשך התקשרו אליי ממשטרת חיפה, ביקשו שאגיע ושהם מחכים לי" - כך שיחזר בן דהן בשיחה שקיימנו עמו בשבוע שעבר.

כזכור, בן דהן היה בדרכו לחתונת אחייניתו כשקיבל את שיחת הטלפון שבה בישרו לו על מות מרבית בני משפחתו. בשבוע שעבר הוא ליווה למנוחות את אחותו שרית בבית-העלמין בחולון. מאוחר יותר הוא כבר היה באופקים בדרום, בלוויה נוספת, הפעם של אחיו ליאור, גיסתו טלי, והאחיינית הקטנה שילת. בערב נסע בן צפונה לבית העלמין בחיפה ללוות את אימו רות למנוחות.

"הייתי בבסיס ויצאתי לכיוון החתונה", שיחזר בן את השעות האחרונות לפני שנודע לו על האסון. "דיברתי עם אמא שלי בבוקר, אמרתי לה שתכין לי בגדים לחתונה והם יצאו לדרך. יצאתי מהבסיס והתחלתי גם אני לצאת לכיוון החתונה. בדרך התקשרתי לשאול אם הכל בסדר, היתה לי שיחה ארוכה עם אחותי שרית וגם עם אמא שלי. המשפט האחרון שהיא אמרה לי זה שהיא אוהבת אותי ומתגעגעת".

"אמא תמיד דאגה לכולם"

"אמא היתה אישה טובה, שתמיד דאגה לכולם, הילדים שלה זה היה היה הדבר הכי חשוב לה בעולם", מספר בן. "לאחותי היו הרבה חברות, היא אהבה לבלות וליהנות. אח שלי היה כמו אבא שלי, הוא גידל אותי, עזר לי בכל מה שהייתי צריך ודאג לי. גם אשתו היתה אישה טובה".

בן ביקש להעביר מסר לנהגים: "אני מבקש מכל הנהגים שייסעו בזהירות. כביש הערבה הוא כביש מסוכן, ללא גדר הפרדה, צריך לסדר את זה ושאנשים יהיו יותר עירניים".

חמישה קברים, משפחה אחת

קבר ועוד קבר, משפחה שלמה עשתה את דרכה האחרונה: חמשת בני משפחת דהן, שנספו אתמול בתאונת הדרכים הקשה בכביש הערבה, נקברו היום לאורך כל שעות היום. בשעות הצהריים הובאו למנוחות ליאור (30), אשתו טלי (33) וביתם שילת בת החמישה חודשים בבית העלמין באופקים. האחות שרית (19) נקברה מוקדם יותר בבית העלמין הצבאי בחולון, ובשעה 20:30 תיטמן רותי (57), אמו של ליאור, בבית העלמין כפר סמיר בחיפה.

מאות בני אדם ליוו בבית העלמין באופקים את ליאור, טלי ושילת הקטנה למנוחת עולמים. "השמש לא זורחת היום באופקים", פתחו את דברי ההספד קרובי המשפחה, כשהם מלווים את שלוש הגופות למנוחת עולמים, בבכי קורע לב. מעצרו של הנהג הפוגע שגרם למותם של בני המשפחה הוארך אתמול בשלושה ימים נוספים.

הפרוייקט המשותף של חדשות 2 באינטרנט ואור ירוק - "נוהגים לא לסמס"

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?

הטרגדיה בערבה - סיקור נרחב:

כך אירעה התאונה בערבה

"שמחנו ולא שמנו לב שהם לא באו"

משפחת דהן: שלושה דורות נמחקו ברגע

"חתונה זו שמחה, אבל בלב אנחנו בוכים"

הכלה: "שמחנו - ולא שמנו לב שהם לא באו"