הסערה מאחורינו: צאו לעדלאידע

חג פורים ידוע בעיקר בגלל שלושה דברים: התחפושות, תהלוכות העדלאידע והגשם. לשמחת ילדי ישראל, הסערה שפקדה אותנו בימים האחרונים חלפה, ובמידה ויירד גשם יהיה זה טפטוף קל בלבד. אירועי העדלאידע שנדחו מהשבוע שעבר יתקיימו היום כסדרם במרכזי הערים בישראל

חג הפורים השנה היה גשום למדי: מאות מילימטרים של גשם ירדו ברחבי הארץ וגרמו לביטולן של תחרויות התחפושות והחגיגות. אך היום, לאחר סיומה של הסופה, יצעדו עשרות אלפי ילדים והוריהם בתהלוכות העדלאידע שייערכו בערים הגדולות.

שיא המערכת החורפית כבר מאחורינו, ובמידה וימשיך לרדת גשם - יהיה זה גשם מקומי קל שלא אמור להשפיע על החוגגים. עם זאת, מזג האוויר יוסיף להיות קר בשל הרוחות החזקות הנושבות ברחבי הארץ.

הילדים הרבים שחיכו לצאת לרחובות ולצעוד מחופשים, יוכלו לבלות ולציין את החג באירועים רבים שייערכו בערים שונות ברחבי הארץ. העיר חולון תארח את תהלוכת העדלאידע הידועה, ולשם צפויים להגיע אלפי חוגגים שיוכלו ליהנות מלהקות רקדנים, מיצגי ענק ואמני רחוב. התהלוכה בחולון תועבר בשידור חי כאן באתר חדשות 2 בשעות הצהריים.

בת"א ישחזרו את גן החיות הישן של העיר במתחם גן העיר, בירושלים ייערך קרנבל פורים שיחל בשעות הצהריים. תהלוכות גדולות נוספות יתקיימו בנתניה, בצפת, באשקלון וברמת גן. 

הגשם אמנם לא התחשב בחוגגי פורים, אך תרם רבות למפלס המים בכנרת, שעלה בימים האחרונים ביותר מ-10 ס"מ. נכון להיום עומד המפלס על 213.01 ס"מ מתחת לפני הים - סנטימטר אחד בלבד מתחת לקו האדום התחתון.

עם זאת ולמרות הגשמים העזים, החורף כמעט מאחורינו ועדיין חסרים יותר מ-4 מטרים על מנת למלא את מאגר המים הגדול בישראל.