התחזית למחר: אפשר לחגוג את פורים

כל מי שחגג את פורים בתוך קניונים וחנויות יוכל סוף סוף להשוויץ בתחפושת גם בחוץ. הסערה תחלוף לקראת הצהריים והחגיגות בכל רחבי הארץ יתקיימו כמתוכנן

הפורים החורפי והגשום שעבר עלינו היום לא מנע מאלפי ילדים ברחבי הארץ להשתתף בתחרויות תחפושות שנערכו בקניונים ובמרכזים המסחריים ברחבי המדינה. מחר צפויים אירועי החג להימשך כשכל אירועי העדלאידע המתוכננים ייערכו כרגיל.

בשלושת הימים האחרונים ירדה שליש מכמות הגשמים השנתית בשנה בישראל, עם גלים גבוהים מאוד ורוחות בתל אביב והצפות בירושלים שהגיעו עד למעין מפלי מים ברחבי העיר. גם הכינרת נהנתה מכמויות הגשם הרבות וברשות המים מדווחים בשמחה כי מאז יום חמישי האחרון עלה האגם הלאומי בתשעה סנטימטרים. מחר צפויה הימה לעבור את הקו האדום התחתון.

בואו לשיר ולרקוד בעדלאידע

כמויות המים שירדו החודש ברחבי הארץ היו גבוהות משמעותית מהממוצע העונתי. בירושלים ירדו 205 מילימטר של מים בעוד הממוצע העונתי עומד על 118 בלבד. גם בתל אביב ירדו 124 מילימטר של מים בהשוואה לממוצע באזור שעומד על 90.

מחר צפוי להיות גשם קל בבוקר שייפסק לקראת הצהריים. בשלישי כבר תחול עליה בטמפרטורות ויהיה חם מהרגיל. ברביעי קיים סיכוי לגשם קל בצפון הארץ בלבד ולקראת סוף השבוע יהיה נוח, חם ויבש.

העדלאידע ה-18 של חולון שנדחתה בשל הגשמים תתקיים מחר כרגיל ותחל בשעה 12:00 בהשתתפות 4000 אנשים מרחבי הארץ, 15 מייצגי ענק, להקות, רקדנים ואמני רחוב שיצדיעו ברוח פורימית לכל גיבורי וגיבורות האופרה בקרנבל עליז וססגוני.

בנתניה תיערך העדלאידע "שירים במסכה", במסגרתה תהלוכה המונית ובמות מרכזיות עם בובות ענק. בצפת תצעד העדלאידע במדרחוב הראשי בעיר ותסתיים בהפנינג ענק ברחבת בניין העירייה. גם אשקלון תציין את התהלוכה המסורתית שתצא מבית הספר למדעים ועד לבניין הדואר המרכזי.

אירועים נוספים שצפויים להתקיים מחר כוללים גם הפעלות בספארי ברמת גן, חגיגת פורים במוזיאון נחום גוטמן בנווה צדק והפעלות במוזיאונים השונים ברחבי חיפה.