תחפושות ומטריות: פורים סוער

כמיטב המסורת, מזג האוויר החורפי חוזר בפורים: גשמים יורדים משעות הבוקר באזור הצפון, והתפשטו למרכז ולצפון הנגב בהמשך היום. הגשם שלווה בסופות רעמים, גרם למספר שיטפונות באזור הצפון. מפלס הכינרת עלה ב-9 ס"מ בסוף השבוע. אירועי החג נדחו ברוב אזורי הארץ. צפו היכן יורד גשם עכשיו

חג הפורים הביא עמו מזג אוויר שהתחפש לחורף אמיתי. כיאה לחודש פברואר ושלא כמו בשנים קודמות, כמויות גדולות של גשם יורדות מאז שעות הבוקר ברחבי הארץ.

בצפון הארץ התקבלו מספר דיווחים על נהרות שעלו על גדותיהם, ובהם נחל סער, בצפון רמת הגולן, שבעקבות כמויות הגשם הגדולות שוצף מפלים ובריכות. בירושלים שורר ערפל כבד מאז שעות הבוקר, שיצר מסך לבן מעל בניין הכנסת.

מספר גולשים מקצועיים בחופי תל אביב ביקשו ליהנות מהאתגר שיצרו הגלים הגבוהים, אך הרוחות העזות לא הותירו להם הרבה ברירה והם נאלצו לעזוב את החוף, כשביד אחת הם אוחזים בגלשן הרטוב וביד השנייה - מטרייה שבורה.

י-ם: שליש מכמות הגשם השנתית ירדה עד כה

את הדרך לירושלים ליוו מפלים של מים בצדי הדרך, שזרמו בקצב לצד הכביש. כמויות הגשם שנמדדו עד כה בבירה מסתכמות בכ-200 מילימטרים, אשר מהווים כשליש מכמות הגשם השנתית כולה.

המערכת החורפית כבר הגיעה לשיאה, והחל משעות הערב הגשם ייחלש וייפסק מחר בשעות הבוקר. מזג האוויר מחר בבוקר יהיה מעונן חלקית. בשעות הבוקר עדיין סיכוי לגשם מקומי וקל וללא שינוי ניכר בטמפרטורות. ביום שלישי יהיה מעונן חלקית עד בהיר עם עלייה בטמפרטורות.

הטמפרטורות הצפויות במהלך היום:

קצרין - 12 מעלות
טבריה - 17 מעלות
נצרת - 14 מעלות
נהריה - 17 מעלות
חיפה - 17 מעלות
אריאל - 12 מעלות
תל אביב - 17 מעלות
בית שמש - 15 מעלות
ירושלים - 10 מעלות
רחובות - 16 מעלות
אשקלון - 16 מעלות
ים המלח - 21 מעלות
ערד - 16 מעלות
באר שבע -17 מעלות
מצפה רמון -12 מעלות
אילת - 23 מעלות

היום פורסם כי מפלס הכינרת עלה בתשעה סנטימטרים במהלך סוף השבוע, אולם על פי ההערכות המפלס צפוי לעלות בסנטימטרים נוספים בעקבות הגשמים הרבים שירדו בימים האחרונים.

מרבית האירועים נדחו ליום שני

אלו שחיכו כל השנה לחגיגות פורים ייאלצו ככל הנראה להמתין עוד קצת, בשל מזג האוויר החורפי שצפוי להימשך עד אמצע השבוע. בעקבות הגשמים רבים מאירועי החג שתוכננו להתקיים - נדחו. העדלאידע המסורתית שתוכננה להיערך בחולון נדחתה ליום שני וגם תל אביב הודיעה על דחיית אירוע פורים המרכזי, "גן החיות חוזר לעיר" - מיום ראשון לשני.

גם בנתניה ובאשקלון נדחו חגיגות העדלאידע ליום שני. ברמת השרון הודיעו היום כי נענו לבקשת התושבים והעבירו את העדלאידע ליום שישי הקרוב - ובעקבות השינוי במועד, לא יתקיימו באותו היום לימודים בעיר. רשות הטבע והגנים הודיעה על ביטולם של מספר אירועים שהיו מתוכננים להתקיים גם כן במהלך החג.

אירועים נוספים שהשתנו בעקבות מזג האוויר: העדלאידע בעכו בוטלה; הקרנבל בטיילת לואי בחיפה בוטל והקרנבל במדרחוב נורדאו ייערך ביום שני; קרנבל שירי הילדים בחדרה - נדחה ליום שישי; העדלאידע בגבעתיים - בוטלה; החגיגות ברחובות נדחו ליום שישי.

גולשי חדשות 2, אתם מוזמנים לצלם לנו את החורף שלכם ולשלוח מכל טלפון נייד למספר 2222. אתם גם יכולים להעלות תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם גם הם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.