סוף סוף: הרכבת הקלה בירושלים יצאה לדרך

כבר שנים מחכים בירושלים ליום בו ייפסקו פקקי התנועה המייגעים. אתמול הלילה עשו בעיר צעד דרמטי לקראת הרגע הזה: הרכבת הקלה יצאה לנסיעת מבחן. "מאז שנולדתי אני מחכה לרגע הזה", אמר בשמחה תושב העיר שהגיע למקום. מהלילה החלה סדרת נסיעות מבחן שתימשך כשנה, עד להפעלתה של הרכבת. צפו בתמונות השמחה

במהירות של מספר קילומטרים בודדים לשעה יצאה אתמול בלילה לדרכה הרכבת הקלה בירושלים לנסיעת המבחן הראשונה שלה. את הרכבת ליוו עשרות רבות של אנשי אבטחה, אנשי סיטאדיס - החברה המתפעלת, ומנכ"ל החברה יאיר נווה. נסיעות המבחן יימשכו כמעט כשנה טרם תתחיל לשרת את הציבור בבירה.

באירוע שאין דרך אחרת לכנותו מאשר "היסטורי", אחרי תקופה ארוכה של דיונים ובנייה, יצא הערב קרון אחד של הרכבת מלווה בגרר. הקרון נסע במהירות איטית מהגבעה הצרפתית לכיוון גבעת התחמושת, מאות מטרים בודדים לאורך המסילה.

מאתמול החלה הרכבת הקלה בסדרת ניסויים על גבי המסילה, לתקופה שתימשך כשנה, שלאחריה תחל לפעול בחלקים נרחבים של העיר ולהוות פתרון למצוקת התחבורה.

צפירות של שמחה

עשרות סקרנים עצרו את רכביהם במהלך נסיעת הניסוי וצפרו בשמחה. ישראל, עובר אורח, היה אחד מהם: "אני גר בירושלים מהיום שנולדתי, אני רואה את הרכבת נוסעת ואני עדיין לא מאמין".

נסיעות המבחן יימשכו עד לשעות הקטנות של הלילה, כך שבעיריית ירושלים ובמשטרה מבקשים מן הציבור להיזהר ולהישמר מהתנועה החדשה באזור. כמו כן, מבהירים כי ייתכנו שיבושי תנועה במהלך החודשים הקרובים והנהגים מתבקשים לנהוג בסבלנות.

בקרון אחד יכולים לנסוע כ-250 נוסעים, 64 מהם בישיבה. עלות הרכבת כשלושה מיליארד וחצי שקלים ובהקמתה היו מעורבים גורמים רבים.