הבן שאיבד את משפחתו בתאונה בערבה מדבר

בן כהן היה בדרכו לחתונת אחייניתו, כשקיבל את שיחת הטלפון בה הוא התבשר על מות 5 מבני משפחתו. אתמול הוא נאלץ לנדוד בין 3 בתי קברות כדי ללוות למנוחות את אמו רות, אחותו שרית, אחיו ליאור, גיסתו טלי, והאחיינית הקטנה שילת. עכשיו הוא מספר על האסון הנורא שנחת עליו

"נכנסתי לאינטרנט בפלאפון, ראיתי שיש תאונה וחיברתי. בכיתי והתקשרתי לאבא שלי ולמשפחה. בהמשך התקשרו אליי ממשטרת חיפה, ביקשו שאגיע ושהם מחכים לי" - כך משחזר בן כהן, שאיבד שלשום את אמו, אחיו, אחותו, גיסתו ואחייניתו ברגע אחד על כביש הערבה, את רגעי האימה.

בן כהן היה בדרכו לחתונת אחייניתו כשקיבל את שיחת הטלפון שבה בישרו לו על מות מרבית בני משפחתו. אתמול בצהריים הוא ליווה למנוחות את אחותו שרית בבית-העלמין בחולון. מאוחר יותר הוא כבר היה באופקים בדרום, בלוויה נוספת, הפעם של אחיו ליאור, גיסתו טלי, והאחיינית הקטנה שילת. בערב נסע בן צפונה לבית העלמין בחיפה ללוות את אימו רות למנוחות.

"אף אחד לא ענה לי לטלפון"

"הייתי בבסיס ויצאתי לכיוון החתונה", משחזר בן את השעות האחרונות לפני שנודע לו על האסון. "דיברתי עם אמא שלי בבוקר, אמרתי לה שתכין לי בגדים לחתונה והם יצאו לדרך. יצאתי מהבסיס והתחלתי גם אני לצאת לכיוון החתונה. בדרך התקשרתי לשאול אם הכל בסדר, היתה לי שיחה ארוכה עם אחותי שרית וגם עם אמא שלי. המשפט האחרון שהיא אמרה לי זה שהיא אוהבת אותי ומתגעגעת".

בן יושב שבעה עם אביו בבת ים. "נסעתי לכיוון בית שאן, התקשרתי אליהם ואף אחד לא ענה לי: אח שלי, אמא שלי, אשתו של אחי, טלי ואחותי. התחלתי לבכות, הבנתי שמשהו קרה כי אף אחד לא ענה לי. זה לא נראה לי הגיוני שאף אחד לא ענה לי, זה אף פעם לא קרה. לאחותי יש שני פלאפונים והיא לא ענתה לי באף אחד מהם".

"אמא תמיד דאגה לכולם"

"אמא היתה אישה טובה, שתמיד דאגה לכולם, הילדים שלה זה היה היה הדבר הכי חשוב לה בעולם", מספר בן. "לאחותי היו הרבה חברות, היא אהבה לבלות וליהנות. אח שלי היה כמו אבא שלי, הוא גידל אותי, עזר לי בכל מה שהייתי צריך ודאג לי. גם אשתו היתה אישה טובה".

כאמור, בן עבר אתמול בין שלושה בתי עלמין, וקבר בזה אחר זה כמעט את כל בני משפחתו. "היה יום קשה אתמול. עברתי בין בתי העלמין: הייתי בהלויית אחותי, אחר כך נקברו אחי אשתו והתינוקת, בערב הלכתי להלוויה של אמא שלי. לא הצלחתי לישון בלילה. אבא שלי זה הדבר האחרון שנשאר לי".

בן ביקש להעביר מסר לנהגים: "אני מבקש מכל הנהגים שייסעו בזהירות. כביש הערבה הוא כביש מסוכן, ללא גדר הפרדה, צריך לסדר את זה ושאנשים יהיו יותר עירניים".

חמישה קברים, משפחה אחת

קבר ועוד קבר, משפחה שלמה עשתה את דרכה האחרונה: חמשת בני משפחת דהן, שנספו אתמול בתאונת הדרכים הקשה בכביש הערבה, נקברו היום לאורך כל שעות היום. בשעות הצהריים הובאו למנוחות ליאור (30), אשתו טלי (33) וביתם שילת בת החמישה חודשים בבית העלמין באופקים. האחות שרית (19) נקברה מוקדם יותר בבית העלמין הצבאי בחולון, ובשעה 20:30 תיטמן רותי (57), אמו של ליאור, בבית העלמין כפר סמיר בחיפה.

מאות בני אדם ליוו בבית העלמין באופקים את ליאור, טלי ושילת הקטנה למנוחת עולמים. "השמש לא זורחת היום באופקים", פתחו את דברי ההספד קרובי המשפחה, כשהם מלווים את שלוש הגופות למנוחת עולמים, בבכי קורע לב. מעצרו של הנהג הפוגע שגרם למותם של בני המשפחה הוארך אתמול בשלושה ימים נוספים.

הפרוייקט המשותף של חדשות 2 באינטרנט ואור ירוק - "נוהגים לא לסמס"

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?

הטרגדיה בערבה - סיקור נרחב:

כך אירעה התאונה בערבה

"שמחנו ולא שמנו לב שהם לא באו"

משפחת דהן: שלושה דורות נמחקו ברגע

"חתונה זו שמחה, אבל בלב אנחנו בוכים"

הכלה: "שמחנו - ולא שמנו לב שהם לא באו"