פרסום ראשון: קווי המהדרין גם ברכבת הקלה בי-ם?

פרשת קווי המהדרין באוטובוסים בבירה עוד לא נפתרה והחרדים כבר יוצאים בדרישה דומה גם לרכבת הקלה שמתוכננת לפעול בעיר. הרכבת עדיין לא נוסעת, אבל החרדים נחושים: "אם לא תהייה הפרדה, לא ניסע", מאיימים בוועד קווי המהדרין

פרשת קווי המהדרין מתפשטת גם לרכבת הקלה: המחלוקת סביב קווי האוטובוס בהם נוסעים חרדים ומתקיימת בהם הפרדה בין גברים לנשים עדיין לא הסתיימה והחרדים כבר דורשים להחיל את אותה ההפרדה גם ברכבת הקלה - לפני שהיא בכלל התחילה לנסוע.

לפני מספר ימים דרש בג"ץ משר התחבורה לנמק מדוע לא הודיע כי לא יבצע את המלצת הוועדה שהוא הקים, לפיה לא יתקיימו הפרדות בתחבורה הציבורית. מה שלא מפריע למנהיגי הציבור החרדי לצאת עם דרישה דומה בפני משרד התחבורה גם לרכבת שצפויה לפעול בבירה. לפי דרישתם, הפרדה תתבצע בקרונות שלמים כשהיו קרונות רק לגברים וקרונות לנשים.

משרד התחבורה: לא תהייה הפרדה

לאחרונה התקיימה פגישה בין הרבנים לבין משרד התחבורה, ובוועד קווי המהדרין מחכים לדבריהם לשלב הסופי. "הציבור החרדי נוסע בהפרדה, אם לא תהייה הפרדה ברכבת הקלה החרדים לא יסעו בה", אומרים בוועד קווי המהדרין. מסלולה של הרכבת הקלה מתוכנן לעבור בשכונת נווה יעקב ופסגת זאב.

למרות זאת, במשרד התחבורה ובעיריית ירושלים שוללים את כל העניין ומצהירים: "לא תהייה הפרדה ברכבת הקלה".

כיום, משתמשים החרדים בקווי המהדרין, כשהגברים מלפנים והנשים מאחור. אבל חלקם לא מרוצים מהשירות בכלל בגלל המחיר הגבוה, לטענת המתלוננים, של כרטיס הנסיעה והצפיפות הרבה באוטובוס.