בית שמש: איומים על חיי ראש העיר

עליית מדרגה במאבק בחרדי-חילוני בבית שמש: ראשי העירייה קיבל היום ללשכתו מכתב איומים ובו קליע. בין היתר נכתב: "בחרת בצד של החרדים ולכן ניקח לך את החיים והמשפחה"

האם המחאה החילונית בבית שמש מגיעה לפסים אלימים? למשטרת בית שמש הגיעה הערב תלונה מלשכת ראש העיר, על כך שהתקבל מכתב איומים למפונה לראש העיר ובו קליע. בין האיומים נכתב לראש העיר: "ניקח לך את החיים".

מכתב האיומים נשלח היום לראש העיר משה אבוטבול, שנמצא בלב המאבק המקומי בין החרדים לציבור החילונים בעיר, שהולך ומצטמצם. הנוסח שנכתב בכתב יד הוא: "בחרת בצד של החרדים ולכן ניקח לך את החיים והמשפחה". בסופו של המכתב מתנוססת חתימה - "החילונים", וכעת מנסה המשטרה לאתר את העומדים מאחורי המשלוח המאיים.

דובר עיריית בית שמש מסר כי בעקבות האירוע, חוקרי המחלקה לזיהוי פלילי של משטרת בית שמש הגיעו למקום, גבו עדויות ולקחו את כל הממצאים לבדיקות מעבדה. עוד הוא הוסיף כי קיים כאורה קצה חוט אשר יכול להוביל לשולחי המכתב.

מאבקו של בית הספר לתרבויות

בתוכנית "אולפן שישי" הבאנו את סיפור המאבק של בית הספר החילוני היחיד ברמת בית שמש המתחרדת, שנלחם כעת על חייו. בית הספר לשפות ותרבויות שנבנה לפני 10 שנים עומד בפני סגירה מכיוון שראש העיר נחוש לסגור אותו בכדי לספק עוד כיתות לחרדים.

"לפני שנה וחצי הוא בא למסיבת חנוכה ומול העיניים שלי אמר שבית הספר לא ייסגר", אמרה שרה רשף, אם לילד מבית הספר בפני ראש העיר, שהכחיש שנתן הבטחה כזו. "אני אצטער אם תעזבו את העיר - אבל זה לא יהיה השיקול", אמר ראש העיר משה אבוטבול.

מעבר לכך שבית הספר הזה עטור פרסים ומוניטין, הוא האפשרות היחידה של תלמידים לקבל באזור הזה חינוך חילוני. בית הספר הוא מעבר לזה, הוא סימן לדו קיום בעיר, לאפשרות, שהייתה לאורך הרבה מאוד שנים, של חיים ביחד.

פעם עוד קיוו כאן לעיר מתפתחת עם אוכלוסייה מגוונת. היום יש כמעט 20 אלף תלמידים בחינוך החרדי בבית שמש, ופחות מ-3,000 בחינוך הממלכתי. בית שמש מתרוקנת מחילונים, המעטים מאוד שנותרו
נאבקים על זכותם להישאר.