הטרגדיה בערבה: שני קברים גדולים - ואחד קטן

שני קברים גדולים ואחד קטן: מאות ליוו למנוחת עולמים את טלי וליאור דהן, ובתם שילת בת ה-5 חודשים, שנהרגו אתמול בערבה. משפחה שלמה, שלושה דורות, בדרכה האחרונה. מעצרו של הנהג הפוגע הוארך בשלושה ימים

קבר ועוד קבר, משפחה שלמה בדרכה האחרונה: חמשת בני משפחת דהן, שנספו אתמול בתאונת הדרכים הקשה בכביש הערבה, מובאים היום למנוחת עולמים.

בשעות הצהריים הובאו למנוחות ליאור (30), אשתו טלי (33) וביתם שילת בת החמישה חודשים בבית העלמין באופקים. האחות שרית (19) נקברה מוקדם יותר בבית העלמין הצבאי בחולון, ובשעה 20:30 תיטמן רותי (57), אמו של ליאור, בבית העלמין כפר סמיר בחיפה.

מאות בני אדם ליוו בבית העלמין באופקים את ליאור, טלי ושילת הקטנה למנוחת עולמים. "השמש לא זורחת היום באופקים", פתחו את דברי ההספד קרובי המשפחה, כשהם מלווים את שלוש הגופות למנוחת עולמים, בבכי קורע לב.

מעצרו של הנהג הפוגע שגרם למותם של בני המשפחה הוארך היום בשלושה ימים נוספים.

הכלה שהתחתנה: "שמחנו ולא שמנו לב שהם לא באו"

ביום שאחרי האסון הכבד, במשפחות החתן והכלה מתקשים לעכל את גודל האסון. מה שבעיקר מנסים לעשות, הוא לשחזר את יום אתמול, אז אירע האסון הכבד. "אתמול היה היום המאושר בחיים שלי, כל המשפחה שלי השתדלה שהאירוע יעבור כמה שיותר שמח ושכולם יהיו מאושרים. מרוב שמחה לא הרגשתי שהם לא היו", סיפרה היום בדמעות לירון אליעזר, הכלה שחמשת קרובי משפחתה נספו בתאונה. "שום דבר לא יחזיר לי אותם", היא הוסיפה.

"זה אירוע הזוי", סיפר היום אחיה של הכלה, יניר. בגרון חנוק מדמעות אמר: "את אתמול אני מחלק לשניים: עד 14:00 בצהריים, שהיינו הכי שמחים בעולם, ושהכל הלך לפי התכניות - ומהשעה 14:00, אז התקשר בן הדוד של אמא וידעתי שמשהו לא בסדר".

"התקשרתי לרב, שאמר לי שיהיה זמן להתאבל - אבל עכשיו צריך לעשות הכל כדי לשמח את הכלה", המשיך יניר לספר. "היינו שחקנים בחתונה, ועשינו הכל כדי לשמח את הזוג הזה. כל האורחים רצו לשמח את הזוג".

גילו על האסון בטלוויזיה

הזוג הטרי ובני המשפחה קראו למצות את מלוא הדין עם מי שיימצא אשם בתאונה. "אני בטוח שמדובר בטעות אנוש", אמר יניר, אך בני הזוג היו פחות סלחנים. "אני רוצה שאם יש אשם, שימצו איתו את הדין. לא ייתכן שמשפחה שלמה תלך", דרשה לירון. בעלה, יניב, אמר גם הוא היום: "אני הייתי נהג משאית ארבע שנים, אני יודע מה זה. לא ייתכן שזה יקרה".

לכלת וחתן השמחה החליטו קרובי המשפחה שלא לספר על האסון כדי שלא יחליטו לבטל את האירוע, וכך חגגו את השמחה - בלי לדעת ששעות קודם לכן נהרגו חמשת בני המשפחה תחת גלגליה של המשאית בכביש הערבה. רק הבוקר הגיע אחיה של הכלה, כשהוא מלווה בעובדים סוציאליים של עיריית חיפה, לבית המלון בו בילו החתן והכלה את ליל כלולותיהם, אולם הם כבר פתחו את הטלוויזיה וגילו בעצמם את דבר האסון הכבד.

לאמא של רותי, הסבתא שרה בת ה-80 שאיבדה לפני שבועיים את בעלה וסב המשפחה, סיפרו בני המשפחה אתמול כי בתה לקתה בדלקת ריאות קלה ולכן נעדרה מהאירוע. על פי התכנון המקורי, רותי היא זו שהייתה אמורה לאסוף את שרה מביתה בחיפה בשעות אחר הצהריים. הבוקר גילתה גם הסבתא את הבשורה המרה.

הפרוייקט המשותף של חדשות 2 באינטרנט ואור ירוק - "נוהגים לא לסמס"

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?

אסון בערבה - סיקור נרחב

כך אירעה התאונה בערבה

"שמחנו ולא שמנו לב שהם לא באו"

משפחת דהן: שלושה דורות נמחקו ברגע

"חתונה זו שמחה, אבל בלב אנחנו בוכים"

הכלה: "שמחנו - ולא שמנו לב שהם לא באו"