הכלה: "שמחנו - ולא שמנו לב שהם לא באו"

ביום שאחרי התאונה הקשה בערבה, הכלה והחתן שאיבדו 5 מיקיריהם וגילו על כך רק הבוקר מהטלוויזיה, מתקשים לעכל את גודל האסון. בכוחות שנותרו, הקרובים עדיין מנסים לשחזר מה קרה. "היינו שחקנים בחתונה", אמר אחיה של הכלה, שכבר ידע על האסון בזמן החתונה. הכלה בדמעות: "לא הגיוני שמשפחה שלמה תלך"

"אתמול היה היום המאושר בחיים שלי, כל המשפחה שלי השתדלה שהאירוע יעבור כמה שיותר שמח ושכולם יהיו מאושרים. מרוב שמחה לא הרגשתי שהם לא היו" - כך מספרת היום בדמעות לירון אליעזר, הכלה שחמשת קרובי משפחתה נספו אתמול בתאונת הדרכים הקשה בצומת הערבה. ומוסיפה: "שום דבר לא יחזיר לי אותם".

ביום שאחרי האסון הכבד, במשפחות החתן והכלה מתקשים לעכל את גודל האסון. מה שבעיקר מנסים לעשות, הוא לשחזר את יום אתמול, אז אירע האסון הכבד. "זה אירוע הזוי", סיפר היום אחיה של הכלה, יניר. בגרון חנוק מדמעות אמר: "את אתמול אני מחלק לשניים: עד 14:00 בצהריים, שהיינו הכי שמחים בעולם, ושהכל הלך לפי התכניות - ומהשעה 14:00, אז התקשר בן הדוד של אמא וידעתי שמשהו לא בסדר".

"התקשרתי לרב, שאמר לי שיהיה זמן להתאבל - אבל עכשיו צריך לעשות הכל כדי לשמח את הכלה", המשיך יניר לספר. "היינו שחקנים בחתונה, ועשינו הכל כדי לשמח את הזוג הזה. כל האורחים רצו לשמח את הזוג".

הזוג הטרי ובני המשפחה קראו למצות את מלוא הדין עם מי שיימצא אשם בתאונה. "אני בטוח שמדובר בטעות אנוש", אמר יניר, אך בני הזוג היו פחות סלחנים. "אני רוצה שאם יש אשם, שימצו איתו את הדין. לא ייתכן שמשפחה שלמה תלך", דרשה לירון. בעלה, יניב, אמר גם הוא היום: "אני הייתי נהג משאית ארבע שנים, אני יודע מה זה. לא ייתכן שזה יקרה".

גילו על האסון בטלוויזיה

לכלת וחתן השמחה החליטו קרובי המשפחה שלא לספר על האסון כדי שלא יחליטו לבטל את האירוע, וכך חגגו את השמחה - בלי לדעת ששעות קודם לכן נהרגו חמשת בני המשפחה תחת גלגליה של המשאית בכביש הערבה. רק הבוקר הגיע אחיה של הכלה, כשהוא מלווה בעובדים סוציאליים של עיריית חיפה, לבית המלון בו בילו החתן והכלה את ליל כלולותיהם, אולם הם כבר פתחו את הטלוויזיה וגילו בעצמם את דבר האסון הכבד.

לאמא של רותי, הסבתא שרה בת ה-80 שאיבדה לפני שבועיים את בעלה וסב המשפחה, סיפרו בני המשפחה אתמול כי בתה לקתה בדלקת ריאות קלה ולכן נעדרה מהאירוע. על פי התכנון המקורי, רותי היא זו שהייתה אמורה לאסוף את שרה מביתה בחיפה בשעות אחר הצהריים. הבוקר גילתה גם הסבתא את הבשורה המרה.

"האבל כבר חרוט בתוכנו"

"אנחנו עוד בשבעה של הסבא דוד ז"ל", אמר הלילה לחדשות 2 יוסי גרוטס, קרוב משפחה של ההרוגים שהיה באירוע באולמי "הנסיכה" בקריית אתא. "הם היו פה ממש לפני כמה ימים". בשביל בני הזוג טלי וליאור, הייתה החתונה אמורה להיות ההזדמנות הראשונה להציג את בתם התינוקת, שנולדה אך לפני 5 חודשים, בפני המשפחה המורחבת - הזדמנות שכבר לא תחזור.

"החתן והכלה לא יודעים ולא מרגישים. כולם משחקים את המשחק, אבל קשה מאוד לשחק אותו. אני רועד כשאני מדבר ולא יודע איך להתמודד עם זה. הכי מפחיד אותי לחשוב מה יהיה כשנצטרך לבשר לסבתא", הוסיף גרוטס. "חתונה זה אירוע משמח, אבל האבל כבר חרוט בתוכנו ואנחנו בוכים בלב", אמרה אחת מבנות המשפחה המיוסרת. "הנשמה יוצאת החוצה, הלב צועק ואנחנו נקרעים מבפנים".

עבור המשפחה המורחבת התאונה היא טרגדיה שרודפת אסון. רק לפני שבוע קמו בני משפחת הכלה מהשבעה על הסב שנפטר. "אנחנו נמצאים עכשיו בתוך סרט", אמר גרוטס. "תמיד שמעתי בעיתונים על מקרים כאלה כמו 'נהג איבד את הבלמים והרג משפחה', אבל לא תיארתי לעצמי שאנחנו נהיה בתוך סרט כזה".

חמשת ההרוגים יובאו היום למנוחות ב-3 הלוויות שונות. ליאור וטלי דהן ייטמנו יחד עם בתם התינוקת שילת בשעה 14:30 בבית העלמין באופקים. האחות שרית הובאה למנוחות קודם לכן בבית העלמין הצבאי בחולון, והסבתא רותי תיקבר בבית העלמין כפר סמיר בחיפה בשעה 20:30.

הנהג טען: נבהלתי מפתיחת תא הכפפות וסטיתי

הבוקר הותרו לפרסום שמותיהם של ההרוגים בתאונה: טלי דהן ועקנין בת ה-33 ובעלה ליאור בן ה-30 נהרגו יחד עם בתם שילת, תינוקת שנולדה לפני 5 חודשים בלבד. יחד איתם נהרגו גם אמו של ליאור, רות דהן בת ה-57 ואחותו של ליאור, שרית כהן, חיילת בת 19.

המשטרה תבקש היום להאריך את מעצרו של נהג המשאית, מוחמד אל ג'אבור, בן 24 מרהט, בחשד להריגה. ג'אבור טען אמש בחקירתו כי נבהל מפתיחתה הפתאומית של דלת תא הכפפות שהכתה בראשו,
ולכן סטה לנתיב הנגדי והתנגש חזיתית במכונית המשפחתית, אולם במשטרה עדיין לא משוכנעים שזו אכן הסיבה האמיתית לתאונה הקשה.

"הגופות פשוט איבדו צלם אנוש"

מתחקור עדי הראייה הראשונים עולה, כי התאונה אירעה כ-200 מטרים מצומת הערבה. את העיקול האחרון הנהג משום מה פיספס וסטה לנתיב הנגדי. ממול הגיעה מכונית היונדאי, המשאית התנגשה בה בעוצמה וגררה את המכונית המרוסקת שמתחתיה כ-30 מטרים. רק אז המשאית התהפכה והרכב המשפחתי התחיל לבעור. חמשת בני המשפחה נלכדו בתוך הרכב ונשרפו חיים.

מתנדב זק"א גדי קלרמן, שהגיע למקום התאונה, סיפר אתמול על התמונות הקשות. "הגענו לזירה, ראינו את הגופות השרופות ואת הרכב השרוף, וכל שנותר לנו לעשות עם המחזות הקשים זה לטפל בכבוד הראוי ביותר להרוגים עצמם ובממצאים שנשארו ברכב", אמר קלרמן.

"אנחנו לצערנו מידי פעם נחשפים למחזות קשים כאלו, המחזה פה הוא קשה במיוחד בעיקר כי יש פה קשר משפחתי בין כל ההרוגים. רק לחשוב על המשפחות שיושבות בבית וצריכות לקבל את הבשורות זה עושה חלחלה בגוף, תוך כדי הטיפול בהרוגים עצמם", מספר קלרמן על גודל הטרגדיה.

"לצערי אני נאלץ במסגרת עבודתי להתמודד עם מראות קשים - אבל לא כאלה", סיפר בזעזוע חזי מרדכי, פרמדיק מד"א במועצה האזורית תמר. "כאשר הגענו מצאנו משאית שהתהפכה על הצד ורכב פרטי בו היו ארבע גופות חרוכות ועוד גופת תינוק חרוכה מחוץ לרכב. הגופות פשוט איבדו צלם אנוש".

הפרוייקט המשותף של חדשות 2 באינטרנט ואור ירוק - "נוהגים לא לסמס"

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?

התאונה הקטלנית בערבה - סיקור המלא:

משפחת דהן: 3 דורות נמחקו ברגע אחד

"חתונה זה שמחה, אבל בלב אנחנו בוכים"

כך אירעה התאונה בערבה

האזינו לקולות הראשונים מהתאונה

5 הרוגים בתאונת דרכים חזיתית