מה יש לכביש 6 נגד פנצ'ר בגלגל?

נהג משאית קירור שעשתה את דרכה בכביש 6, לא דמיין לעצמו כי הנסיעה שלו תקח יותר מחצי יום. כשהגיע הנהג לאזור מודיעין הבחין הנהג לפתע כי ישנו תקר בגלגל. לאחר שעבר בצד הדרך והזמין איש מקצוע התברר לו כי יש לחכות עד 22:00 בכדי לתקן את הפנצ'ר

האם ידעתם שאם נתקעתם עם פנצ'ר בכביש 6 לאחר השעה 16:00, תאלצו לחכות עד 22:00 כדי להחליף גלגל? נהג משאית שהעביר משלוח בקירור עצר באמצע הכביש לאחר שהבחין בתקר בגלגל, אך הסיירים של כביש 6 לא מאפשרים לו לתקן את הגלגל ולהמשיך בנסיעה.

נפתלי ברוורמן, בעל המשאית שנתקע בכביש 6 סמוך למחלף מודיעין, סיפר לחדשות 2 על הסיפור המוזר. "הנהג שלי יושב באוטו עכשיו ואסור לו להחליף גלגל עד 22:00 בלילה", הוא מספר. לדבריו, ניידות הסיור של כביש 6 טוענים כי החלפת הגלגל תסכן חיי אדם ולכן היא אסורה.

ברוורמן מסביר כי הוא חושש לחייו של הנהג בשעות הלילה, בגלל החושך השורר במקום, אך בנציגות כביש 6 מסרבים להקשיב. "אין שום תקנה", מסביר ברוורמן, "אלה ההוראות שניתנו לנו". לדבריו אפילו המשטרה לא הבינה את הקביעה החדשה ופנתה גם הם בבקשה לכביש 6.

"לאחר שמהמשטרה פנו, אפשרו להתחיל לעבוד על החלפת הגלגל ב-20:00 בערב, ולסיים את העבודה עד 22:00", מספר ברוורמן. "זוהי טיפשות, אני פשוט לא יודע איך להגדיר את זה", הוסיף.

אך ברוורמן כנראה למד את הלקח מהמקרה. "אני נתתי הנחייה לנהגים שלי מהיום, כשיש להם תקלה לעמוד באמצע הכביש ולא להזיז את האוטו. אם המשאית הייתה עומדת באמצע הכביש היו חוסמים את התנועה ל-10 דקות, ואז היו מסדרים את הרכב וממשיכים בנסיעה", אמר.

מחברת דרך ארץ מפעילת כביש 6 נמסר כי כל ארוע חריג המתרחש לאורך הכביש, מטופל במהירות וביעילות, תוך פגיעה מינימלית בזרימת התנועה. "במקרה הנוכחי מיקומו של נהג המשאית היה מאוד מסוכן - בעיקול שלפני המנהרה בין מחלף נחשונים למחלף בן שמן לכיוון דרום", נכתב בתגובה. "לאחר בחינת כל השיקולים, הוצע לנהג המשאית להמתין עד השעה 20:00 אז התנועה פחות ערה, וצוותי הסיור של הכביש יעמדו לרשותו ויסייעו לו בתיקון התקר".