נמענת חבילת הנפץ: "אני עדיין בהלם"

האישה שאליה נשלחה חבילת הנפץ בסניף הדואר במגדל העמק עדיין לא מבינה מי ניסה לפגוע בה. מספר שעות אחרי התקרית היא מספרת בראיון בלעדי על התחושות שמלוות אותה מאז: "זה מאוד מטריד - במיוחד כשיש ילד", היא מספרת. "לא בטוח שאני אוציא את הדואר בעצמי בפעמים הבאות"

תושבת מגדל העמק שהגיעה הבוקר לסניף הדואר המקומי כדי לקבל חבילה שנשלחה אליה, פותחת את החבילה ומבינה שמדובר במטען נפץ. תוך זמן קצר מגיעים למקום חבלני המשטרה והחבילה מנוטרלת.

התקרית הזו נגמרת בנס ללא נפגעים, אבל עבור האישה שאליה יועדה החבילה התעלומה רק מתחילה. "אני עדיין בהלם, אין לי מושג למי היה אינטרס לשלוח אלי חבילה כזו", היא אומרת בראיון בלעדי לתכנית "שש".

"נכנסתי לדואר כדי להוציא דואר והחבילה נראתה לי חשודה", היא מספרת מספר שעות אחרי המקרה. "מיד הנחתי אותה על הרצפה וקראתי למשטרה, לא היה צריך להיות מומחה כדי להבין שמשהו חשוד בחבילה". לדבריה, יתר הנוכחים שהגיעו לסניף היו מבוהלים מאוד כשהבינו במה מדובר. "אחרי הכל זה לא משהו רגיל שקורה כל יום, כולם חיכו לראות האם זה יתפוצץ או לא".

אבל מי שהייתה מבוהלת יותר מכולם היא הפקידה שטיפלה בחבילה. "היא הייתה מאוד מבוהלת, אחרי הכל החבילה הייתה מאחורי הראש שלה והיא הייתה עלולה להתפוצץ כל רגע", מספרת הנמענת. "אני לא מקנאה בה, שהיא יושבת מול אלפי חבילת כל יום".

למרבה המזל החבלנים הגיעו מהר מאוד ופינו את כולם מהסניף במהירות. "אני עדיין לא מעכלת את מה שקרה ולמה זה הגיע דווקא אלי. אני עדיין לא יודעת אם החבילה הייתה אמיתית ומה הסיבה שהיא נשלחה דווקא אלי", סיפרה הנמענת על סימני השאלה שעלו מאז המקרה. "זה מאוד מטריד במיוחד כשיש ילד. מעכשיו אני אזהר מאוד - לא בטוח שאני אוציא את הדואר בעצמי בפעמים הבאות".

בעקבות המקרה - חלוקת הדואר הופסקה בכל הארץ

בדואר ישראל הודיעו בצהריים כי בשל מציאת שתי מעטפות נפץ בצפון הוחלט להפסיק זמנית את חלוקת דברי הדואר בכל חלקי הארץ. המשטרה ביקשה להטיל צו איסור פרסום על חלק מפרטי החקירה.

בשעות הבוקר פונה סניף דואר במגדל העמק, בעקבות חבילה חשודה שנשלחה לתושבת העיר. האישה דיווחה למשטרה על המטען הבלתי מזוהה וזו הזעיקה חבלן למקום. האזור נסגר לתנועה של הולכי רגל ומכוניות. לאחר בדיקת החפץ התברר כי מדובר במעטפות נפץ.

"ביטחון אזרחי מדינת ישראל הוא הדבר החשוב לנו ביותר, וברגע שיוסר החשש ובמשטרה יאשרו - הסניפים יחזרו לפעול כסדרם", הדגיש מנכ"ל חברת דואר ישראל אבי הוכמן.

במשטרה קראו לציבור לגלות ערנות בכל הנוגע לקבלת מכתבים וחבילות והוסיפו כי נסיבות האירוע נחקרות. "אנחנו בודקים חשד לאומני ופלילי", מסר גורם משטרתי.