המתיחה שהסעירה את בני ברק

כרוז הודיע היום לתושבי בני ברק שבלב העיר נמצאה כמות גדולה של נפט. המהנדסים והפועלים כבר החלו לעבוד, התושבים התקהלו וחלמו על הכסף הגדול. עד שמישהו החזיר אותם למציאות

השמועה הזו התפשטה מהר מאוד: מאגר גדול של נפט נמצא בלב בני ברק. לרגע אחד, לאחר שכרוז שעבר ברחבי העיר ביקש שהתושבים שלא להגיע לאזור גן ורשה בעקבות קידוחים, כבר חלמו שם מה אפשר לעשות עם הכסף הגדול. אך תוך זמן קצר התברר - אין נפט, אלא רק הומור שחור.

את המתיחה הזו תכננו אהרון גרביץ'-גרנות וחבריו כמו שצריך. חברת בנייה תרמה פועלים סינים, שחקן מקצועי הופיע על תקן מנהל החפירות, ותושבי בני ברק, כמובן, לא הצליחו להישאר אדישים לקראת עידן "הזהב השחור".

"מה יהיה עם האנשים והדירות?", תהתה אחת מהן בדאגה. המארגנים מצדם היו מוכנים עם תשובה: "ייתנו להם דיור חלופי, זה שטויות. כשמדברים על מיליארדי דולרים, זו רק מצווה להרוס את הבית הזה". אפילו מנהל מחלקת התשתיות בעירייה הוזעק לקבל "תדרוך". רק על דבר אחד קטן לא חשבו מארגני המתיחה - לעדכן את המשטרה. וזו, כידוע, טעות חמורה.

השוטרים פחות נהנו מההומור ובעיקר מהדיווחים של תושבים מודאגים על פיגוע או התרחשות חשודה. בסופו של דבר, לאחר שהובהרה הסוגייה, החליטו במשטרה לוותר לאהרון ולשותפיו. "הצלחנו קצת להביא חיוך לתושבי פורים לכבוד החג, וזה העיקר", סיכם בחיוך.