הצצה לרשימת הירושות המוזרות

רוב האנשים שחשים כי קץ ימיהם קרב, מתלבטים כיצד לחלק את הרכוש שצברו במשך חייהם בין בני משפחתם. אבל יש גם כאלה שבוחרים להוריש את כספם למטרות מפתיעות במיוחד. הצצה לרשימת הירושות לשנת 2011 מגלה חלק מהמטרות הללו: החל מתרומה לבניית בית המקדש השלישי ועד ירושה לנפגעי הסקאדים ממלחמת המפרץ הראשונה

"מעוניין להוריש את הוני לשני סטודנטים מרוקאים". אילוסטרציה (חדשות 2)

מלחמות ירושה הן אחת הסיבות העיקריות לריבים בין בני משפחה - אך יש אנשים שהחליטו לחסוך זאת מקרוביהם, ולהוריש את הונם למטרה נעלה כמו למשל - הקמת בית המקדש השלישי.

רשימת הירושות לשנת 2011, שחלקה פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", מספקת הצצה מעניינת לבקשות המפתיעות והמוזרות של תושבי ישראל.

המורישים הם אינם בהכרח אנשים עריריים, אלא בעלי רכוש רב שמעוניינים להנציח את שמם דרך מטרה שהיא גם נעלה בעינם. כך לדוגמא אדם ביקש להוריש 20 אלף שקלים לשני סטודנטים אקראיים שהם יוצאי מרוקו.

ירושה למען השלום

ישראלי אחר - שהתקשה להשלים עם מדיניות ההפרטה - ביקש להוריש 47 אלף שקלים להקמת קיבוץ חדש, ואדם בעל זיכרון טוב במיוחד ביקש לתרום 43 שקלים לנפגעי הסקאדים ממלחמת המפרץ הראשונה.

ויש גם ירושות שנועדו לשפר את העולם: מוריש בעל חזון הורה להעביר 284 אלף שקלים להקמת בית המקדש השלישי, 36 אלף שקלים שנרתמו למען השלום, וירושה נדיבה במיוחד של 2.7 מיליון שקלים להגברת ההבנה בין יהודים לבין הנוצרים.

יש גם כאלו שאימצו את משפטו של נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ון פ.קנדי לפיו אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות עבורך, שאל מה אתה יכול לעשות למען המדינה - ובחרו להוריש את כספם למשרדי הממשלה השונים.