צבי שליט בסכנין: אנחנו עצובים לא כועסים

סבו של החייל החטוף גלעד שליט הגיע לביקור בסכנין ונפגש עם ח"כ מרע"ם תע"ל בכדי לנסות להעביר מסר לחמאס. "אני לא יודע אם יש קיפאון במשא ומתן", אמר שליט לחדשות 2 באינטרנט והוסיף, כי כל עוד המתווך נשאר בתפקידו המגעים לשחרור נכדו נמשכים

למרות הקיפאון היחסי במגעים לשחרור גלעד שליט, משפחתו מגלה אופטימיות: "עד סוף החודש אני מקווה שתהיה התקדמות במשא ומתן ובמגעים לשחרור גלעד", כך אמר לחדשות 2 באינטרנט צבי שליט, סבו של החייל החטוף גלעד שליט, שביקר אתמול בסכנין.

סבו של החייל החטוף הגיע לעיר בכדי להיפגש עם חבר הכנסת מסעוד גנאים ממפלגת רע"ם-תע"ל, וכדי לתמוך בכל התושבים אשר לוקחים חלק במאבק לשחרור גלעד. "הוא תומך בנושא מבחינה הומניטארית באופן מלא", אמר סבו של שליט בתום הפגישה עם גנאים, אך הוסיף שאינו יודע אם ח"כ יפנה לחמאס כדי לנסות ולזרז את קידום העסקה. הפגישה נערכה בתיווכו של ראפיק חלאילה, תושב העיר ופעיל במטה למען שחרור גלעד שליט.

"אני לא יודע אם יש קיפאון במשא ומתן", הסביר שליט. "אני חושב שישנה השהייה, אך כל עוד המתווך לא הודיע על כך שהוא מסיים את תפקידו אז זה לא נחשב כקיפאון", ציין. "אני בסך הכל הסבא של גלעד, ואם באמת ביבי נתניהו מתנגד לעסקה אז זה בדיוק ההפך ממה שהמשפחה רוצה", אמר שליט על הדיווחים לגבי התנגדות לעסקה מתוך הממשלה.

לשאלה האם אביבה שליט כועסת על הממשלה והעומדים בראשה, ענה שליט, "זה לא עניין של כעס אלא רק רצון לסיים את הפרשה. אם אתה שואל על כעס, אנחנו איננו כועסים, אנחנו עצובים וכעס אינה המילה הנכונה". בסיום ביקורו אמר שליט כי הוא מתכנן לחזור לבקר בסכנין וגם יגיע לכל מוקד אחר בו קיימים אזרחים מוסלמים שיכולים להעביר את מסר המשפחה לחמאס ולנסות להביא לסיום הפרשה.

הווידאופדיה: גלעד שליט