מטיילים בנגב: "פתחו עלינו באש"

במהלך צעדת הכלניות בקיבוץ ניר-עם שבנגב הצפון-מערבי שמעו המטיילים יריות: "לקראת סוף המסלול שמענו צרור יריות וכדור עף ממש ליד בתי בת ה-12", סיפרה אחת המטיילות. בסריקה שנערכה במקום נמצא קליע, אך לא ניתן לקבוע אם הוא קשור לאירוע הזה או שמדובר בקליע ישן. צה"ל והמשטרה בודקים

מטיילים שמעו יריות בצעדת הכלניות. אילוסטרציה (חדשות 2)

מספר מטיילים דיווחו בשעות הבוקר המאוחרות על ירי במהלך צעדת הכלניות בקיבוץ ניר-עם שבנגב הצפון-מערבי. "לקראת סוף המסלול שמענו צרור יריות וכדור עף ממש ליד בתי בת ה-12", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט סיגל אפשטיין מגבעתיים.

סיגל, שהייתה אחת מאלפי מטיילים במקום, סיפרה על תחושת חוסר האונים. "היינו בשוק", ציינה. "לא ידענו מה לעשות. חשבנו שאנחנו בטוחים כאן - אבל מסתבר שלא". בתה הצעירה של סיגל נכנסה ללחץ כתוצאה מהאירוע והחלה לבכות. "אמרתי לה שהיא קיבלה את החיים שלה במתנה", הוסיפה האם בהתרגשות.

מעיריית שדרות נמסר כי לאחר הדיווחים של האזרחים נערכו סריקות מקיפות באזור ונמצא קליע. עם זאת במשטרה אומרים כי טרם ניתן לקבוע האם מדובר בכדור שנורה היום או במועד קודם לכן. כמו כן הוחלט להמשיך את אירועי "דרום אדום". מדובר צה"ל נמסר כי הם מכירים טענות של אזרחים באשר לירי וכי הדיווח נבדק.