פאיק מבחוח: "המוסד חיסל את אחי"

15 שנים ישב פאיק מבחוח בכלא בישראל, עד ששוחרר לאחרונה. השבוע ראה בטלוויזיה כיצד חוסל בדובאי אחיו, מחמוד מבחוח. "אחי ידע שהיה על הכוונת של מאיר דגן", הוא אומר

פאיק אל מבחוח, אחיו של מחמוד אל מבחוח שחוסל בדובאי ישב השבוע מול הטלוויזיה, בביתו בג'בליה, וצפה שוב ושוב בשניות האחרונות של חיי אחיו, ובחבורת המחסלים שנכנסת לחדר שלו, ואז נעלמת במעלית.

פאיק שוחרר רק לאחרונה מהכלא הישראלי. אחרי שריצה שם חמש-עשרה שנות מאסר הוא מדבר עברית רהוטה, מבין בפוליטיקה ישראלית, שולט בנעשה בחברה שלנו, אפילו במוסיקה ישראלית, ובדומה לרוב הישראלים גם הוא משוכנע שהמוסד חיסל את אחיו.

"אני האחרון שדיבר אתו. דיברתי אתו בליל יום שני, והוא נסע לדובאי ביום שלישי, אז אני האחרון ששמעתי אותו מהמשפחה", מספר אחיו בראיון מיוחד לאולפן שישי. "הוא אמר לי: 'רציתי לראות אותך ואם היה מעבר בטוח - הייתי רואה אותך. אני לא יודע מתי אראה אותך עוד פעם'".

"אחרי שחוסל, הרגשתי את זה מהשיחה, שכנראה הוא רצה להיפרד ממני, והוא הרגיש את זה", סיפר פאיק בצער. בפועל אחיו הצעיר של בכיר החמאס לא נפגש עם אחיו כבר 21 שנה מאז פיקד מחמוד אל-מבחוח על חטיפת ורצח החיילים אילן סעדון ואבי סספורטס, ונמלט.

"ידענו על מעשיו מהתקשורת - אחרי שחוסל"

מן הקשר הטלפוני שקיימו, יכול היה פאיק להבין שאחיו הגדול עוסק בענייני חמאס, נשק ואירן, אבל הוא לא הכיר את הפרטים ובוודאי לא ידע את ההיקפים. "אחי היה מפריד בין העבודה שלו, לבין היותו במשפחת אל-מבחוח", הדגיש פאיק. הוא היה מדבר אלינו, למשפחה, לא בענייני עבודה, את האמת, אנחנו ידענו מהתקשורת - אחרי שחוסל".

"ידענו שהוא חוסל בגלל מה שעשה בשנת 1989, על רקע חטיפת שני החיילים, אבל בתקשורת הישראלית התחילו להדליף שהוא היה אחראי על הברחות נשק, וגם שמו עליו את הספינה האירנית. אני לא מאמין שהוא היה אחראי על הספינה האירנית", אמר פאיק.

"מקצוענים חיסלו אותו"

הוא עצמו, לטענתו, לא איש חמאס, אבל ישב 15 שנים בכלא הישראלי על פגיעה במשתפי פעולה. פאיק אומר שלא יודע מה עשה אחיו בדובאי, אבל הוא כן מבין מדוע הגיעו המחסלים דווקא לשם. "הוא נסע לדובאי הרבה פעמים, ואלה שחיסלו אותו גם ידעו על זה ושמו את דובאי בראש שלהם כיעד לחיסול".

מאז שפורסמו השבוע צילומי המחסלים במלונו של מחמוד, פאיק לא מפסיק להסתכל עליהם. מנתח ומנסה להבין. גם לו, כמו לרבים אחרים, ברור לגמרי מי עשה את זה. "מהרגע הראשון אמרנו שאם נסתכל על האיש, נדע מי חיסל אותו, הוא היה חבר בארגון חמאס, יש לו רקע צבאי גדול. אם נקשור את כל זה
ומה שפורסם אחר כך בתקשורת הישראלית, אנחנו יכולים לסמן רק את המוסד הישראלי", אמר בנחרצות.

"ראיתי את הצילומים פעמים רבות וזה לא נראה כמו ביצוע של כנופייה. רואים שזו חבורה מאומנת ששייכת
לאיזה זרועות ביטחון של מדינה", קובע מבחוח. " למרות המצלמות מדובר בעבודה מקצועית והם לא השאירו עקבות אחריהם - חוץ מהתמונות".

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

מקורב לראש המוסד דגן: הוא לא מתכוון להתפטר

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2

אחיו של מבחוח: "אני מאמין שישראל עומדת מאחורי החיסול"

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

הצצה למלון בו חוסל בכיר חמאס מחמוד מבחוח