צפו בדג טונה ששוקל כמעט כמו דב: 255 ק"ג

דייגים מאשדוד העלו בחכתם דג טונה מאוד לא שגרתי שמשקלו 255 ק"ג. הדייגים ההמומים מיהרו עם הדג לחנות דגים באשדוד, שם בחן את הסחורה מסעדן שמפעיל מסעדה יפנית בעיר. למרות הכל, לא מדובר בשיא גינס. דג הטונה השמן ביותר עד כה נתפס במשקל של כ-308 ק"ג. לפני חודש נתפס ביפן דג במשקל 232 ק"ג ונמכר ב-175 אלף דולר

קבלו את הדג השמן במיוחד (ashdodnet.com)

כמה סושי אפשר להכין מ-255 ק"ג של דג טונה? על השאלה הזאת אולי יוכלו לענות מספר דייגים באשדוד שהעלו בחכתם דג שמן במיוחד.

ספינת הדיג "דלי-דג" נתקלה אתמול במשקולת כבדה מאוד בחכה, שלבסוף התבררה כדג במשקל של 255 ק"ג וחצי. תחילה, חשבו הדייגים כי מדובר במספר דגים, אבל אז הם  הופתעו לגלות שמדובר בדג ענק אחד.

מיד לאחר שחזרו לחוף, מיהרו הדייגים הנלהבים לחנות דגים באזור התעשיה, ולקוח ממסעדה יפנית מוכרת בעיר הגיע למקום כדי לבחון את הממצא יוצא הדופן שהועלה בחכה. בנוסף, בחן המסעדן אפשרות לרכוש את הדג מהדייגים כדי להכין מטעמים לסועדים הנלהבים שהוא משרת מדי יום ביומו.

"ראש של מפלצת יצאה מהמים"

אין זו הפעם הראשונה שדג טונה גדול במיוחד עולה בחכת ה"דלי-דג". לפני מספר חודשים העלו הדייגים בחכתם דג טונה במשקל של קצת יותר מ-190 ק"ג. רק לשם השוואה - דג טונה רגיל יכול להגיע עד ל-25 ק"ג בעוד שדג טונה מסוג סנפיר כחול יכול להגיע עד ל-230 ק"ג.

"הדייגים שהביאו לנו את הדג סיפרו שבמהלך הדיג הרגיל שלהם הם ראו ראש של מפלצת יוצא מהמים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מוטי לוגסי ממסעדת "ז'אנו מאיר ובניו" באשדוד. "הם אמרו לנו שכשהם פרקו את הדג אז הם באמת הבינו שאכן תפסו דג שמן. כזה גודל של דג מחלקים לכמה מסעדות - לפחות בין עשר לשתים עשרה מסעדות ועשרות סועדים מאושרים שיזכו בנתח משובח". 

למרות ההישג יוצא הדופן, יש לציין כי לא מדובר בשיא גינס. דג הטונה הכבד ביותר בעולם עלה בחכתו של דייג טקסני בשנת 2003. מדובר היה בדג טונה במשקל של 679 פאונדים (כ-308 ק"ג). לדייגים האשדודים כדי לתמחר בזהירות את הדג שהעלו בחכתם. בחודש שעבר נמכר בשוק הדגים ביפן דג במשקל דומה (232 ק"ג) ב-175 אלף דולרים.