שוטרים על גלגליות כבר ראיתם?

יחידת הגלגליות שפעלה בתחילה לתקופת ניסיון תחל בקרוב לפעול בפריסה ארצית. בת"א פועלים כ-30 שוטרים שהחליפו את הניידת ברולר בליידס. "זהו כלי תחבורה יעיל, ספורטיבי וירוק", מציינים בסיפוק קצינים. במשטרה צופים כי מספר השוטרים ביחידה יגדל בעתיד בצורה משמעותית

אם הבחנתם ברחובות תל-אביב בשוטרים על רולרבליידס, לא דמיינתם. האם הפרוייקט החדש של משטרת ת"א יאפשר לה ללכוד יותר עבריינים? לא בטוח, אבל הקמת יחידת הגלגליות המשטרתית הראשונה, היא ללא ספק אחד החידושים המרעננים של השנים האחרונות בקרב כחולי המדים.

יחידת הגלגיליות, הוקמה ליצירת שותפות עם מתנדבים במדים הבאים מתוך הקהילה. המשטרה רותמת את המתנדבים, בעלי הכישורים המיוחדים, לפעילויות לטובת הקהילה, והעלאת רמת הביטחון האישי. הפרוייקט הוקם על בסיס יחידות דומות הקיימות בערים גדולות ברחבי העולם.

השוטרים נעים במהירות

מתוך כ-300 מחליקים מקצועיים שניגשו למיונים, נבחרו 30 מועמדים שעברו הכשרה במסגרת קורס היחידות המיוחדות של המשמר האזרחי. לאחר האישור הסופי שהתקבל מאגף קהילה ומשמר אזרחי, מתחילה היחידה שהופעלה לראשונה בערב הסילבסטר באזור הטיילת - בפיילוט ארצי.

במשטרה מציינים כי יתרונותיה הבולטים של יחידת השוטרים על הגלגיליות כוללים נגישות ,זריזות, נוכחות, ובולטות בשטח. כמו כן מדגישים במשטרה כי זהו אמצעי תחבורה המאפשר לשוטרים לנוע במהירות תוך שמירה על איכות הסביבה. גורמים במשטרת ת"א צופים כי מספר המתנדבים ביחידה יגדל בשנים הקרובות באופן משמעותי.