שני הרוגים בפיצוץ במפעל בדרום

אסון במפעל בנגב: שני פועלים בשנות ה-40 לחייהם נהרגו כתוצאה מפיצוץ עז במפעל "רותם אמפרט" סמוך לדימונה. הסיבה לפיצוץ: צמיג של משאית התפוצץ. פראמדיק מד"א במקום: "הם נפגעו קשה מההדף, לא היה לנו הרבה מה לעשות כבר"

אמבולנס בתוך המפעל, הבוקר (חדשות 2)

אסון בנגב: שני בני אדם בשנות ה-40 לחייהם נהרגו הבוקר כתוצאה מפיצוץ במפעל הדשנים "רותם אמפרט" שבדרום.

סמוך לשעה 9:30 נשמע פיצוץ עז במפעל של חברת "רותם אמפרט" במישור רותם, סמוך לדימונה. על פי הדיווחים מהמקום, צמיג של משאית התפוצץ וגרם לפגיעה קשה של פועלים שהיו במקום.

איש מד"א: "לא היה לנו הרבה מה לעשות כבר"

שניים מהפועלים, בשנות ה-40 לחייהם, נפצעו כאמור באורח אנוש ונפטרו מפצעיהם בתוך דקות. "הוזעקנו למקום בעקבות דיווח על פיצוץ צמיג של רכב כבד במפעל", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פראמדיק של מד"א-נגב, אדם סלע. "כשהגענו, זיהינו שני פועלים עם פגיעות הדף קשות. לא היה לנו הרבה מה לעשות כבר ונאלצנו לקבוע את מותם במקום, כמעט מיד".

מהנהלת המפעל נמסר כי "האירוע דווח לגורמים הרלוונטיים ובהם משטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה ואנו פועלים בתיאום מלא עמם". כמו כן נמסר כי "החברה המומה וכואבת את מותם של העובדים ומשתתפת בצער המשפחות". מנכ"ל החברה מינה צוות פנימי לבדיקת האירוע.

תאונה שנייה במפעל בתוך ארבעה חודשים

התאונה הקטלנית מתרחשת כשלושה חודשים לאחר תאונה נוספת שאירעה במפעל. בנובמבר האחרון נהרג נהג משאית שעבד בתחומי המפעל לאחר שנפל עם המשאית בה נהג מצוק בגובה של 60 מטר. צוות טיפול נמרץ של מגן דוד אדום נגב חש למקום כדי להעניק סיוע רפואי לנהג שנפצע אנושות, אך לאחר כשעה קבע את מותו.

מפעל רותם אמפרט, ממוקם במישור רותם שליד דימונה ומרכז את פעילות הפוספט, הדשנים והחומצות של חברת כימיקלים לישראל. החברה אחראית על הפקת פוספט וייצור חומצה זרחתית, בנוסף לחומצות שמשמשות לתעשיות המזון והתרופות.

החברה מפעילה מכרות לכריית פוספטים מסלעים וכן מפעלים באזורים מדבריים של הנגב. החברה הוקמה בשנת 1991 מאיחוד של פוספטים בנגב רותם דשנים וקבוצת אמפרט האירופאית.