השרב שקפץ לבקר לא עוזב בקרוב

את הסערה הגדולה כבר מזמן שכחנו, כשמזג אוויר קייצי במיוחד מלווה אותנו בימים האחרונים, עם טמפרטורות גבוהות בהרבה מהממוצע לעונה. ממחר יעלו הטמפרטורות אפילו עוד ויהיה שרבי בגוש דן. אפשר להוציא הפעם את החולצות הקצרות מהארון כי הקיץ המפתיע הזה צפוי להישאר איתנו כל השבוע - ואפילו גם בתחילת שבוע הבא

תזכורת קיצית באמצע החורף: אחרי שהעפנו מעלינו את שמיכת הפוך בלילה החמים, אפשר גם להוציא הבוקר את החולצות הקצרות מהארון ואפילו - את בגד הים. הטמפרטורות בסוף השבוע הן כשמונה מעלות מעל לממוצע בעונה, מה שהופך את חודש פברואר לקייצי במיוחד.

המזג האוויר החמים יישאר גם מחר, והטמפרטורות יעלו עוד כבר בתחילת השבוע. בהמשך השבוע תמשך מגמת העלייה בטמפרטורות ומזג האוויר יהיה אפילו שרבי. על פי התחזיות, הטמפרטורות בגוש דן יעלו ל-30 מעלות.

למרות החום - הרצחה בים מסוכנת

עם זאת, בשירות המטראולוגי ממהרים להזהיר אל אלו שכבר מתכננים לקפוץ למים, ומתריעים כי הרחצה בים תהייה מסוכנת בשל תנאי מזג האוויר.

כבר ביומיים האחרונים חשנו בעלייה הניכרת בטמפרטורות, ובעובדה כי הן גבוהות בכמה מעלות מהממוצע לעונה. שלשום זינקו הטמפרטורות ביותר מחמש מעלות ברחבי הארץ, אך אחוזי הלחות הנמוכים הפכו את מזג האוויר לנעים ולא חם במיוחד. הקלה מסוימת בחום צפויה רק בחלקו השני של השבוע הבא, אם בכלל.