רק בישראל: הולכים לים בחודש פברואר

מי זוכר את הסערה הגדולה בשבוע שעבר? או את השלג בחרמון? סוף שבוע קיצי צפוי ברחבי הארץ, עם טמפרטורות גבוהות ולילות חמים יותר. בראשית השבוע הבא אף יתפתחו תנאי שרב, והחום יימשך לפחות עד יום שלישי. ההקלה בחום - רק בחלקו השני של השבוע הבא

אם כבר אמרתם שלום לחולצות הקצרות והעברתם אותן לבוידעם - זה הזמן להודות בטעות: בעוד שבעולם משתוללות סופות שלגים, אצלנו מזג האוויר רק מתחמם ובימים הקרובים צפוי מזג אוויר קייצי במיוחד - שיגיע לשיאו בראשית השבוע הבא, עם טמפרטורות גבוהות מהרגיל ואף שרב בחלק מאזורי הארץ.

כבר ביומיים האחרונים חשנו בעלייה הניכרת בטמפרטורות, ובעובדה כי הן גבוהות בכמה מעלות מהממוצע לעונה. אתמול זינקו הטמפרטורות ביותר מחמש מעלות ברחבי הארץ, אך אחוזי הלחות הנמוכים הפכו את מזג האוויר לנעים ולא חם במיוחד.

ואולם היום צפויה ירידה קלה בטמפרטורות - שלא תורגש במיוחד. מזג האוויר יהי נאה, ובחלקו השני יהיה מעונן חלקית. אלא שההקלה בחום תהיה זמנית בלבד. כבר מחר הטמפרטורות ישובו לעלות, ויהיו גבוהות מאלו של אתמול. בלא מעט מקומות ברחבי הארץ צפויות להירשם יותר מ-30 מעלות.

בימים ראשון ושני ההתחממות אף תדבר, ובאזורים רבים יתפתחו תנאי שרב. גם הלילות הקרובים יהיו חמימים יותר מאלו ששררו בתחילת השבוע. הקלה מסוימת בחום צפויה רק בחלקו השני של השבוע הבא, אם בכלל.