טיפול רפואי? בלבוש צנוע בלבד

בסניף של קופת חולים לאומית בנתניה מותרת הכניסה רק לנשים בלבוש צנוע - כך החליט מנהל הסניף. למרות שמדובר בסניף שממוקם בשכונה חילונית, בקופת החולים מגבים את ההחלטה. תחקירנית חדשות 2 יצאה לבדוק את העניין עם מצלמה נסתרת - וחזרה נדהמת

בסניף קופת חולים לאומית בנתניה, כמה עשרות מטרים מהתחנה המרכזית בנתניה, לא נכנסות נשים בלבוש לא צנוע. לטענת העובדים במקום, אדם שיצטרך עזרה רפואית ויגיע בלבוש לא צנוע - לא יקבל שירות בגלל הוראות חדשות של מנהל הסניף.

חשוב להדגיש שהאזור שממנו מגיעים רוב הלקוחות של הסניף, אינו אזור דתי, והלקוחות החילוניים שבו כבר התלוננו על מדיניות הלבוש הצנוע, שהוא יוזמה אישית של מנהל הסניף. למרבה החוצפה, מנהל הסניף אף הגדיל לעשות והציע פיתרון לנשים שלא התכוננו מראש לבואן לסניף ולא הצטיידו בבגדים צנועים. בכניסה לסניף מוצב קולב ועליו מספר חולצות שבאמצעותן יכולות הנשים לכסות עצמן - ולהפוך צנועות בן רגע.

תחקירנית חדשות 2 שביקשה להיכנס פנימה ולעלות לחדרו של המנהל, כדי לשאול אותו באיזו זכות הוא כופה על נשים חילוניות קוד לבוש דתי במרפאה שממומנת מכספי המסים שלנו - נחסמה בכניסה על ידי המאבטח. כששאלה אותו האם אסור להתלבש כמו שרוצים ובכל זאת לקבל טיפול רפואי, היא נענתה בשלילה.

מקופת חולים נמסר בתגובה כי "הקופה מקבלת את כל לקוחותיה במרכזים הפרוסים ברחבי הארץ. במקרה האמור, מדובר ביוזמה של מנהל סניף, שרוב לקוחותיו חרדים ועל כן ביקש לכבד את רגשותיהם. כל לקוח רשאי לבחור את המרכז הרפואי שבו הוא מעוניין לקבל שירות, ללא קשר למקום מגוריו".