כך מצפצפים הנהגים הישראלים על הרמזור

חציית רמזור באור אדום נחשבת לעבירה חמורה במיוחד, אבל כמו שתראו מיד יש לא מעט נהגים שבשבילם הרמזור הוא המלצה, לא יותר. ברוב המקרים הם מתחמקים מעונש, פשוט כי אין מספיק מצלמות בצמתים, אבל ב"אור ירוק" תיעדו חלק מהעבריינים בפעולה. צפו בתמונות

חציית צומת באור אדום היא אחת מארבע העבירות המסוכנות והשכיחות ביותר בישראל. רק בשנתיים האחרונות נהרגו 38 בני אדם בכבישי הארץ כתוצאה מהתעלמות של נהגים מאור אדום.

אך למרות האזהרות החוזרות והנשנות, והתמונות הקשות של תאונות דרכים קטלניים - מתברר שהישראלים לא ממש מתייחסים בכובד ראש לאיסור החמור.

מסקר שערכו בעמותת "אור ירוק" עולה כי 70 אחוז מהנהגים סיפרו כי היו עדים לאירוע של חציית צומת באור אדום. בעקבות הממצאים, החליטו שם לעקוב במשך תקופה ארוכה אחרי התנהגות הנהגים בכבישי הארץ. התוצאות מפחידות ביותר.

כביש 65, צומת ואדי ערה. שימו לב למכונית שמסומנת בעיגול. הרמזור לשני הכיוונים אדום, אבל הנהג הזה חוצה את הצומת בלי להתבלבל. מבחינתו מדובר בהמלצה - לא יותר.התמונות האלו חוזרות על עצמם גם במחלף הסירה. הרמזור מורה בבירור על אדום, אבל הנהגים פשוט מתעלמים ונוסעים באין מפריע.

אבל מתברר שגם מי שאמון על אכיפת החוק, לא תמיד יוצא נקי. לפני כשבוע הבחין עובר אורח בשוטרת שמדברת בטלפון הנייד שלה תוך כדי נהיגה. הוא ניהל אחריה מרדף, ובסופו גם התעמת איתה. ומה היה למי שאמורה לשמש דוגמה לציבור הרחב לומר להגנתה? לא יותר מדי.