התחזית: גשם מקומי ובעיקר שמש

כבר בסוף השבוע יצאו אלפים לטבע אחרי ימי הקור והסערה. השבוע נפתח עם שמש אביבית למדי, שתימשך רוב השבוע למרות גשמים מקומיים מדי פעם בעיקר בצפון. סוף השבוע נראה חם ונוח למדי

הקור הגדול כבר מאחורינו: אחרי שגל הקור והגשמים האחרון עבר את אזורנו זרחה היום השמש במרבית אזורי הארץ. היא צפויה להישאר ולחמם אותנו גם בהמשך השבוע, כך שימיו של השלג שנערם בחרמון אינם מובטחים. 

מחר צפויה עליה קלה בטמפרטורות אבל הרוחות יישארו חזקות וייתכן גשם מקומי בצפון ובמרכז. ביום שלישי יימשך הגשם רק בצפון, אבל בהמשך השבוע ייעשה חם יותר ויותר, ונכון לעכשיו - מסתמן סוף שבוע שמשי ואביבי למדי.

הימים הבאים יהיו יפים ונעימים במיוחד לצאת אל הטבע כדי ליהנות ממה שהשאירה מאחוריה הסופה. למרות מזג האוויר הנוח בשעות היום, בלילות צפויות טמפרטורות נמוכות וימשיך להיות קר מאד.

מחר תיכנס לאזורינו מערכת צפונית, תחילה לאזור הדרום, אבל תצפין בהמשך כשהיא מביאה רוחות חזקות. ביום שלישי יירד גשם מקומי בצפון ותחול שוב ירידה בטמפרטורות. ביום רביעי יהיה בהיר עד מעונן חלקית והטמפרטורות יתחממו שוב. 

הטמפרטורות ברחבי הארץ היום:

חרמון 3- 3-
קצרין  2-13
קריית שמונה 4-14
צפת 1-9
חיפה (הכרמל) 4-14
תל-אביב וגוש דן 5-16
אילת 6-18

בוושינגטון סופת השלגים העזה שפוקדת את המדינה בעוצמה שלא נראתה בה מאז 1922, עוד לא שכחה. הבירה משותקת כמעט לחלוטין.

לצד הכביש ניתן לחזות בשיירת גושי שלג ענקיים, שהורכבה למעשה ממכוניות התושבים שחנו בצד הדרך, וצברו שכבה עבה במיוחד של הפתיתים הלבנים. נראה שהמראה הסיבירי ימשיך ללוות את הבירה האמריקנית עוד ימים רבים, עם טמפרטורות מתחת לאפס.