תיעוד: המהומות אחרי חטיפת הגופה בירושלים

אישה כבת 40 נמצאה מתה בדירה בבניין נטוש בירושלים. צוות מד"א קבע את מותה במקום והמשטרה נערכה לנתיחה שלאחר המוות - אלא שאז התייצבו במקום עשרות חרדים זועמים, חטפו את הגופה ונמלטו. בהמשך התעמתו החרדים עם כוחות המשטרה, זרקו אבנים וניקבו צמיגים של ניידת. אחרי מו"מ שנמשך שעות - הוחזרה הגופה. כך זה נראה

סמוך לשעה 19:00 התקבלה קריאה במד"א על אישה כבת 40 שהתמוטטה בדירה בבניין נטוש ברחוב רבינו גרשום בירושלים. אל המקום הגיעו כוחות הצלה רבים, בהם צוות מד"א שנאלץ לקבוע את מותה של האישה במקום.

עקב אי הוודאות סביב נסיבות מותה של האישה הגיעו למקום גם כוחות משטרה. כמה עשרות תושבים חרדים שחששו כי הגופה תילקח לנתיחה שלאחר המוות, דבר האסור על פי הדת היהודית, חטפו את הגופה, פגעו בניידת המשטרה ונמלטו מהמקום כשהגופה עימם.

בעקבות האירוע התפתחו באיזור מהומות אותם הובילו כמה עשרות צעירים חרדים, שיידו אבנים לעבר השוטרים וניקבו צמיגים של ניידת משטרה. למקום זרמו כ-200 שוטרים ואנשי יס"מ במטרה לאתר את הגופה החטופה ולהרגיע את הרוחות. תיעוד בלעדי של המהומות הגיע לידינו באדיבות סוכנות הידיעות "חדשות 24".

כעבור כמה שעות של זריקות אבנים ועימותים בין החרדים המפגינים לבין כוחות המשטרה, הושג הסדר בתיווך נציגי העדה החרדית, ולפיו תוחזר גופת האישה לידי המשטרה על מנת שתזוהה בוודאות על ידי משפחתה - אולם לא תנותח.

במשטרת ירושלים מדגישים כי ההסדר הושג לאחר שהתברר באופן סופי כי האישה מתה בנסיבות טבעיות ולא כתוצאה מאירוע פלילי כלשהו, אולם הסריקות אחר החוטפים יימשכו. חקירת המשטרה נמשכת.