הצפון נצבע לבן ומחכה למבקרים; בירושלים מאוכזבים

תושבי צפון רמת הגולן הם הנהנים המרכזיים מהסופה שפוקדת אותנו בימים האחרונים. שלג יורד בפסגות הגבוהות של הצפון כבר משעות הבוקר, ונערם לגובה של 10 ס"מ. תושבי הבירה שציפו גם הם ליום מושלג, נאלצו להסתפק בכמה פתיתים לבנים מעורבים בגשם ובברד

הצפון נצבע לבן: שלג ממשיך לרדת גם בשעות הצהריים בצפון רמת הגולן, ונערם כבר לגובה של 10 סנטימטרים. הטמפרטורה הנמוכה שעומדת כעת על מינוס 2 מעלות לא מצליחה לפגום במצב הרוח של התושבים שנהנים מהנוף החורפי. כעת הם מזמינים אתכם לבוא לצפון בכדי להשתתף בחגיגה.

אחרי שקמו מאוכזבים, זכו תושבי ירושלים למעט נחת. סמוך לשעה 09:30 החלו לרדת פתיתי שלג קל מעורבים בגשם במספר אזורים בבירה. עם זאת, לא מדובר בשלג של ממש שיכול להיערם והוא נמס מיד עם הגעתו לקרקע.

במהלך שעות הצהריים נחסמו מספר צירים בדרום הארץ, בניהם כביש 90 בשל הצפות נחלים שנגרמו מהגשמים הכבדים שירדו במהלך הלילה. כעבור זמן מה הודיעה המשטרה כי פתחה בחזרה את כל הדרכים, וכי לא נשקפת כעת סכנה לנהגים.

בצפון בוטלו הלימודים

תושבי הצפון ההתעוררו היום בבוקר גילו שלג רב בפסגת החרמון, בצפון רמת הגולן ואף במספר יישובים באזור הגליל. בחדר המצב בצפון רמת הגולן החליטו לבטל את יום הלימודים בכל יישובי האזור. בחלק מיישובי דרום הרמה יתקיימו הלימודים כסדרם. במקביל נחסמו לתנועה כבישים מספר 98 ו-91 ובשעות אלו עובדות באזור מפלסות שלג כדי לפתוח את הצירים מחדש. השלג צפוי לרדת ביישובי הצפון עד שעות אחר הצהריים המאוחרות.

עיריית ירושלים הודיעה הבוקר כי הלימודים יתקיימו הבוקר כסדרם בכל בתי הספר והגנים בעיר. גם התחבורה הציבורית תתנהל כסדרה ולא צפויים שיבושים. הנהגים שיבחרו לצאת הבוקר מהפוך ולנסוע לעבודה או לכל מקום אחר מתבקשים לנהוג בזהירות ולשמור על עירנות. אתמול נערכו בעירייה למצב שבו יבוטלו הלימודים, עם פעילויות מיוחדות לילדים, ובראשן תחרות בניית אנשי שלג בגן סאקר.

היום יהיה קר מהרגיל לעונה

בעוד שרוב הילדים בישראל זוכים לראות שלג רק במהלך הטיולים המשפחתיים לחרמון או בנסיעות לאירופה, ילדי ירושלים וילדי הצפון מחזיקים אצבעות בכל חורף לתפוס שתי ציפורים במכה אחת - יום חופש מבית הספר המוקדש כולו למשחק בשלג ובניית בובות. בעוד שתושבי הצפון קמו הבוקר לקרקע מושלגת, עבור ילדי ירושלים החלום הזה לא יתקיים, נכון לעכשיו.

היום יהיה קר מהרגיל לעונה וצפויים גשמים מצפון הארץ ועד הנגב מלווים ברוחות חזקות, סופות רעמים וברקים וברד בעיקר בצפון ובמרכז. בשעות אחר הצהריים יתמעטו הגשמים, אך קיים חשש לשטפונות בנחלי הנגב, הערבה ומדבר יהודה.

הטמפרטורות החזויות להיום:
קצרין: 5-2
ירושלים: 5-0
חיפה: 13-7
ותל אביב: 13-7
אשדוד: 13-7
באר שבע: 12-6
מצפה רמון: 6-0

גולשי חדשות 2, אתם מוזמנים לצלם לנו את החורף שלכם ולשלוח מכל טלפון נייד למספר 2222. אתם גם יכולים להעלות תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם גם הם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק