רוצים לזכות באייפון? תפסיקו לסמס בנהיגה

שימוש בטלפון סלולרי ובמיוחד שליחת הודעות טקסט בזמן הנהיגה מגדיל מאוד את הסיכוי להיקלע לתאונה. אתר האינטרנט של חדשות 2 משיק היום בשיתוף עמותת "אור ירוק" את פרויקט "נוהגים לא לסמס", במסגרתו אחד מהגולשים בפייסבוק יזכה באייפון חדש

אנחנו בוחרים בחיים: חדשות 2 באינטרנט ועמותת "אור ירוק" יוצאים היום בפרוייקט משותף - "נוהגים לא לסמס". מטרת הפעילות היא להגביר את המודעות לסיכון הרב הטמון בשליחת הודעות טקסט בזמן נהיגה, פעולה אשר מעלה משמעותית את הסיכוי להיקלע לתאונת דרכים קטלנית.

בחודש הקרוב תיערך תחרות בה מוזמנים חברי חדשות 2 בפייסבוק לזכות במכשיר אייפון חדש. כל מה שעליכם לעשות זה להיכנס לדף האוהדים של חדשות 2 ולשלוח תמונה או סרטון וידאו מקורי הכולל את הסיסמא "גם אני נוהג לא לסמס בנסיעה". התצלום או הקטע שיזכה לסימון הרב ביותר של "like" על ידי הגולשים, יזכה את שולחיו במכשיר אייפון.

מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה כי כתיבת הודעת טקסט בנהיגה, מעלה את הסיכוי לתאונה פי 20. עוד מסתבר כי 76% מהנהגים עושים שימוש בטלפון הנייד תוך כדי נהיגה וכי 15% מהם קוראים או כותבים הודעות סמס בזמן נהיגה.

מחקרים מראים כי במהלך כתיבת הודעת טקסט ממוצעת בזמן נסיעה של 100 קמ"ש, עובר הנהג כ-180 מטרים כאשר דעתו מוסחת והוא אינו מרוכז בנהיגה. עוד מסתבר כי אורך הזמן בו נהגים הסיטו את עיניהם מהדרך גדלה עד ל-400% יותר בזמן קבלה או שליחה של סמס.