הסערה כאן: נערכים לשלג בי-ם

שלג כבר יורד בחרמון, ובירושלים נערכים: 55 מפלסות שלג, טרקטורים וכלים כבדים אחרים כבר מוכנים, ויחד איתם 40 טון מלח, בתקווה שתושבי הבירה יזכו סוף סוף לקצת שלג. צפו בהכנות לסערה

הסערה כבר כאן: מערכת חורפית קרה נכנסה לאזורנו במהלך הלילה, והיא מביאה עמה גשמים עזים, רוחות וירידה ניכרת בטמפרטורות. גשם יורד משעות הבוקר המוקדמות בצפון הארץ ובמרכזה, ובחרמון יורד שלג מאז שעות הבוקר.

במהלך הערב ימשיך להיות מעונן והגשמים יתחזקו בצורה ניכרת מהצפון עד צפון הנגב. שלג ימשיך לרדת בחרמון והוא צפוי להתפשט גם לפסגות הגליל הגבוהות במהלך הערב והלילה. הצטרפו לשידור החי כאן בחדשות 2 באינטרנט ממוקד ההיערכות בגבעת שאול.

למרות שעדיין לא ברור אם אכן יירד שלג גם בירושלים, בעירייה לא לוקחים סיכונים ונערכים לסערה הצפוייה במלוא המרץ: 55 מפלסות שלג, טרקטורים וכלים כבדים אחרים כבר מוכנים לקראת הלילה, ויחד איתם 40 טון מלח, בתקווה שתושבי הבירה יזכו סוף סוף למנת השלג השנתית שלהם.

עיריית ירושלים ממליצה בנוסף לכל התושבים לבדוק את גופי החימום לקראת הלילה הקר, ולגזום ענפים שעלולים לקרוס בגלל הגשמים שצפויים לרדת. תלמידי הבירה שכבר החלו לתהות אם מחר יתקיימו הלימודים כסדרם, יאלצו לחכות לבוקר, אז צפוייה להתקבל החלטה בעניין.

גולשי חדשות 2, אתם מוזמנים לצלם לנו את החורף שלכם ולשלוח מכל טלפון נייד למספר 2222. אתם גם יכולים להעלות תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם גם הם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.

בהמשך היום הטמפרטורות תמשכנה לרדת, ינשבו רוחות חזקות ושלג יורד בחרמון. בשעות הערב הגשם יתחזק. שלג קל החל לרדת גם בפסגות הגולן. גובה הגלים הוא בין שניים לארבעה מטרים, וטמפרטורת המים תהייה 18 מעלות.

גם במד"א נערכים

בירושלים נמשכת ההיערכות לבואו של השלג, למרות שהאפשרות לכך עדיין לא גבוהה. ראש העיר ניר ברקת הנחה את אגף הרווחה להיערך לסיוע לבעלי צרכים מיוחדים ולמחוסרי דיור. בעירייה הנחו את התושבים להשאיר ברז מים חמים מטפטף לקראת ערב עם ירידת הטמפרטורות, כדי למנוע את התפוצצות הצנרת.

בעיר נערכים להתמודד עם השלג, כשבמידת הצורך תשכור העירייה מפלסות מיוחדות לפינויו. בשלב זה הוצבו בכוננות עשרות כלי רכב עירוניים לפינוי וטיפול בשלג. התושבים נקראו גם לבדוק את מערכות החימום בבתים.

גם במד"א-ירושלים נערכים לבואו של השלג. מנכ"ל מד"א אלי בין, הנחה את צוותי מד"א באזורים בהם צפוי לרדת שלג להיערך עם אמבולנסים בעלי הנעה 4X4. במד"א קיימו היום דיון הערכת מצב בו מיפו מקומות מועדים להצפה, המטברות שלגים או בעיות תשתית - בהתאם לניסיון העבר.

במד"א ממליצים לתושבי הצפון וירושלים להיערך לשלג: לחמם את הבית ולדאוג לאטימה נאותה של פתחי הבית. יש לבדוק את תקינות ובטיחות מערכות החימום בדירה ולהצטייד בתאורת חירום. אם אתם יוצאים מהבית, כדאי להתלבש היטב: יש להקפיד על לבוש נוח ומחמם וללבוש כובע וכפפות בנוסף למעיל. מומלץ שימוש בסדיני פלנל.

הטמפרטורות הצפויות ברחבי הארץ:
קצרין 7-11
חיפה 16-12
תל-אביב 17-12
ירושלים 12-8
באר-שבע 16-8
אילת 21-13

מחר יהיה גשום מהצפון ועד הנגב, שלג בחרמון ובהרי הצפון, ייתכן גם בפסגות הרי המרכז והדרום. תהיה ירידה נוספת בטמפרטורות וייעשה קר במיוחד. ביום שישי הגשם ייחלש משעות אחר הצהריים ויהיה קר מהרגיל. רק בתחילת שבוע הבא יתחמם.