הערכה: מפלס הכנרת עלה ב-90 ס"מ

לכבוד ט"ו בשבט מגיעות בשורות משמחות על מצב הכינרת המתייבשת. בגלל שביתת עובדי רשות המים לא ניתן לדעת מה הייתה ההשפעה המדויקת של ימי הגשם הרבים על מפלס הכינרת. אך, נתונים לא רשמיים מעידים על זינוק של כמטר רק בחודש האחרון

לכבוד ט"ו בשבט גם השמש יצאה לחגוג: מזג האוויר שילווה אותנו בסוף השבוע יהיה נוח לאלו מכם שירצו לצאת אל הטבע. במהלך היום הטמפרטורות יעלו ויהיה חם ויבש מהרגיל. גם אתר החרמון יחגוג את החג, אמנם בסימן לבן כשהוא מכוסה שלג ויקבל אלפי מבקרים. לחגיגה מצטרפת גם הכינרת שלנו - שזכתה בימים האחרונים לעליית מפלס מכובדת.

ט"ו בשבט השנה הוא לא רק חג לאילנות, אלא גם לגולשים. סוף השבוע הזה הוא הראשון השנה שאתר החרמון פתוח למבקרים ולגולשים, ומזג האוויר הנאה יביא לשם בוודאי אלפי מבקרים. מנחם ברוך, מנהל אתר החרמון, מעריך כי כ-4,000 איש יעלו לאתר שהתכסה לבן. ברוך מספר כי האתר כבר פתוח למבקרים כבר שלושה ימים וכי הם מקווים שיירד עוד שלג כדי שעונת הגלישה תימשך.

הערכה: המפלס עלה ב- 90 ס"מ

שמחה גדולה גם בכינרת, שם עלה מפלס המים בכמעט מטר בעקבות הגשמים העזים שירדו בשבועות האחרונים. עובדי רשות המים השובתים מרבים אמנם למסור נתונים מדויקים, אך על פי בדיקה שהגיעה לעיתון מעריב המפלס זינק ב-90 ס"מ מאז תחילת הגשמים.

הטמפרטורות הצפויות בשעות היום בחלקי הארץ:

בקצרין 16 מעלות
בחיפה 19 מעלות
בתל-אביב 20 מעלות
בירושלים 17 מעלות
בבאר-שבע 23 מעלות
באילת 23 מעלות

מחר תהיה עוד התחממות, ינשבו רוחות חזקות וייעשה אביך. ביום ראשון האובך ישקע והטמפרטורות ירדו. ביום שני תחול ירידה קלה בטמפרטורות וקיים סיכוי לגשם קל, בעיקר בצפון הארץ.