האם הרב עובדיה מאבד את שמיעתו?

מנהיגה הרוחני של ש"ס שיהיה השנה בן 90 איבד לאחרונה את שמיעתו, כך מדווחים מקורביו. בביתו של עובדיה יוסף הוצבו רמקולים בכדי להקל עליו את השמיעה ונתנו לו מכשירי שמיעה שונים. גורמים העובדים לצידו מסבירים שהוא שומע רק כאשר צועקים ישירות לתוך אוזנו

הרב מתחיל לאבד את שמיעתו

האם המנהיג הרוחני של מפלגת ש"ס מתחרש? גורמים המקורבים לרב עובדיה יוסף, מספרים כי הוא איבד כמעט לחלוטין את שמעיתו, אך הוא עדיין מצליח לתפקד. השנה ימלאו למנהיג ש"ס 90 שנים.

על פי הדיווח שפורסם בעיתון "ישראל היום", לפני כשבועיים הידרדרה שמיעתו של הרב באופן משמעותי. גורמים מקורבים לו מגלים כי הרב נלקח לבדיקה, שם החליטו כי עליו לעבור ניתוח, אך בעקבות גילו ומצבו הבריאותי נקבע לבסוף לא לבצע את ההליך.

בכדי לנסות להתמודד עם ליקוי השמיעה של המנהיג הרוחני התקינו בביתו רמקולים וניתנו לו אביזרי שמיעה שונים, אך על פי הדיווח, הרב מצליח לשמוע רק "בצעקות ישירות לתוך אוזנו".

בשל היחלשות שמיעתו הפסיק הרב כמעט לחלוטין לקבל קהל, והוא כמעט אינו מדבר עם איש למעט בני משפחתו ומנהיגי מפלגתו. "ההתייעצויות עם הרב הפכו לקשות יותר וצריך לוודא שהוא מבין את העידכונים", מסבירים המקורבים.

"הדברים שנידונים עם הרב הם בעלי השלכות חברתיות ומדיניות ולכן יש לוודא היטב ששמע והבין", מספרים מקורביו. הרב עובדיה סובל כבר כמה שנים ממצב בריאותי רופף. כעת הוא אינו רואה בעין אחת, ואינו שומע באוזן אחת, אך על פי כל הדיווחים הוא נותר צלול ומתפקד כשורה.