המשלחת הישראלית חזרה מהאיטי והתקבלה בטקס חגיגי

רה"מ נתניהו והרמטכ"ל אשכנזי קיבלו את מטוס המשלחת הישראלית מהאיטי בנתב"ג, שם נערך טקס מיוחד עבורם. אחרי שבועיים של פעילות, חזרו הגיבורים הישראלים עם סיפורי הצלה מרגשים. צפו בחברי המשלחת מתקבלים בטקס חגיגי בנמל התעופה

הגיבורים הישראלים חוזרו: לא בטוח שחברי המשלחת הישראלית להאיטי ציפו לכזו קבלת פנים בשובם ארצה. בטקס מיוחד בנתב"ג, התקבלו הישראלים האמיצים בתשואות גדולות לאחר ירידתם מכבש המטוס. את פניהם קיבלו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי - שהודו להם על תרומתם האדירה.

"ראינו כולם בהתרגשות את עיני העולם כולו נעוצות בכם. ממצים לא רק את שליחותכם המקצועית, בעולם בו ישראל דוחה ביקורת על עמדותיה - מעשיכם שם משקפים את רוחה האמיתית של ישראל, את המסורת הארוכה של היהדות", אמר שר הביטחון אהוד ברק והוסיף: "כל המציל נפש אחת – כאילו הציל עולם כולו. אני בטוח שהחוויה העיקרית שתשאו איתכם לשארית חייכם – את שכר המצווה. אתם מחזקים את צה"ל, את מדינת שיראל ואת כולנו. חיזקו ואימצו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר "כל העולם מביע הערכה. אני מבקש היום בשם האנושות ההגונה והישרה להצדיע לכם - כל הכבוד לצה"ל".

המצב בהאיטי עדיין קשה

אולם, לצד השמחה והגאווה הגדולה שהביאה המשלחת הישראלית, אין זה אומר שהחיים בהאיטי חזרו לשגרה. בתום שבועיים של סיוע עולמי, ישראל היא לא היחידה שקיפלה את "הבסטה". למעשה, הסיוע העולמי מתחיל ומצטמצם, ומותיר מאחוריו הריסות ונזקקים רבים.

בבירה, פורט או-פרינס, המראות עדיין נוראיים ועוני רב שורר בעיר. במקום בו המאבק ההישרדותי הוא יומיומי, רעידת האדמה רק העצימה את הקושי. תושבי האיטי שהצליחו לשרוד את האסון מסתובבים בעיר מתחננים לעזרה באמצעות שלטים. חלקם עדיין לא ראו רופא או סיוע מכל סוג שהוא.

החולים והתינוקות שסיפקו לעולם תמונות מרגשות של רגעי חילוץ, מועברים עכשיו, כשאור הזרקורים נכבה, לטיפול של אחרים. בית החולים הישראלי היה ללא ספק מתקן מדהים שהציל חיים, אבל אי אפשר להתעלם מכך שהוא יועד לתת תגובה ראשונית בלבד.

התאחדות הקבלנים: מיליון בתים יקרסו ברעידת אדמה חזקה בישראל

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

מה יקרה בהאיטי כשהמצלמות יפסיקו לצלם?

גיבורים: ביה"ח הישראלי בהאיטי נסגר - המשלחת תשוב לארץ

תיעוד: כך חולצה אישה בת 70 מההריסות

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?