חודש אחרי: עדיין אין זוכה בפרס הגדול בלוטו

5 אנשים טוענים שהם הזוכים הגדולים בלוטו, אך איבדו את הטופס. היום ניסה שוב מוחמד חבשי, תושב העיר איכסל הטוען שזרק את הטופס הזוכה לפח, לחפש בזבל את האסמכתא לזכייתו. בעוד חמישה חודשים לא יוכל יותר הזוכה לדרוש את הפרס

חודש בדיוק עבר לאחר הגרלת הלוטו והכסף הגדול, לא פחות מ-74 מיליון שקלים, עדיין ממתין לזוכה שלא בא לדרוש אותו.

חמישה בני אדם שונים טוענים לזכייה, אבל אף אחד מהם לא מחזיק בטופס הזוכה. בחודש האחרון פורסם סיפורו של מוחמד חבשי, תושב איכסל שטען שזרק את הטופס בטעות לזבל. "אני בטוח במאה אחוז שזה הטופס שלי והפרס הוא בשבילי", אמר היום חבשי.

במפעל הפיס שמעו תירוצים שונים ומשונים מחמשת האנשים שטוענים שהם הזוכים הגדולים בפרס. "הטופס נגנב, זרקתי אותו בטעות" ועוד הם רק חלק מהתירוצים עליהם מספר עובד חזן, מנהל אגף זכיות והגרלות במפעל הפיס. "הגיעו מכתבים שאומרים 'אני חושב שהטופס נגנב ואני רוצה לוודא איפה הוא'. אנחנו מסבירים לאנשים שאנחנו משחררים את הזכיה רק לטופס שלם", מסביר חזן.

"תבדקו טוב טוב אצלכם בכיס של המעיל"

נכון לעכשיו, הזוכה שטרם דרש את הפרס הפסיד כבר המון כסף. "אם אותו זוכה היה משקיע את הכסף בסך הכל בפיקדון בנקאי ומקבל את שבריר האחוז הוא היה נהנה מהכנסה של 50 אלף שקלים בכל חודש, וזה לא מבייש אפילו מנכ"ל חברה גדולה", מסביר ערן פסטרנק, סמנכ"ל תיקי השקעות ב"תמיר פישמן".

לצורך העניין, אם הזוכה היה משקיע את כספו באגרות חוב ממשלתיות, הוא היה מרוויח בחודש האחרון 550 אלף שקלים. השקעה במניות היותר הייתה מוסיפה לו לא יותר מחמישה מיליון שקלים. "תבדקו טוב טוב אצלכם בשידה, באוטו, במעיל או בחנות הספרים", אומר חזן.

הצ'ק ימשיך לחכות בינתיים עוד חמישה חודשים, ואם הזוכה לא יגיע עד אז לקחת את הפרס - הלך הכסף. אם התירוץ שלכם הוא שהכלב אכל לכם את הטופס - זו כנראה הולכת להיות הארוחה היקרה בהיסטוריה.