המדריך שנורה: "קיבלתי כדור בראש - אין לי מושג ממי"

ארבעה חודשים אחרי שנמצא עירום וירוי בראשו בצפון, השתחרר היום מדריך ההישרדות ניר גור מבית לוינשטיין וחזר לביתו. היום הוא אומר לחדשות 2: "אין לי מושג מי זה היה. אני לא חושד במישהו". גם היום נשארת התעלומה: מי לחץ על ההדק ולמה?

כבר עשרות שנים שניר גור משמש כמדריך הישרדות בטבע, והיום הוא העביר למאות תלמידיו את השיעור המשמעותי ביותר. עם קליע בראש, זיכרון שחלקו נמחק, וממצב אנוש - הוא חזר לחיים, והכל בארבעה חודשים בלבד.

התעלומה של גור החלה בסוף חודש ספטמבר. הוא נעלם מביתו שבגליל והוכרז כנעדר. במשך שלושה ימים חיפשו אחריו שוטרים, חברים וקרובי משפחה. לבסוף הוא נמצא סמוך לקיבוץ גדות כשהוא ירוי בראשו ועירום כביום היוולדו.

מה קרה שם בדיוק? גור עצמו לא מצליח לשחזר. "קיבלתי כדור בראש, אין לי מושג ממי", הוא מתקשה לנדב פרטים. "אני לא חושד במישהו".

התרמיל כבר מחכה

לדברי מדריך ההישרדות, הדבר הראשון שעולה בזיכרונו הוא בית לווינשטיין. על ההיעלמות, הירי, או האקדח אין מה לדבר. "אני אפילו לא זוכר בית חולים", הוא מספר.

בזמן שגור פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב אנוש, החלה המשטרה לבדוק את נסיבות האירוע ולא הצליחה למצוא את האקדח באזור בו אותר.

כל כיווני החקירה נבדקו, אבל מה שקרה בשטח: האם נפלט כדור, האם אלמונים ניסו לרצוח את גור - נשאר בגדר תעלומה. "התחושה שלי שזו הייתה תאונה", סבור מדריך ההישרדות. "לא בוודאות".

בשבועות הקרובים יעבור גור שיקום במוסד פתוח, ינסה לשחזר את התקופה שנמחקה מזיכרונו. להחזיר לעצמו יכולות קוגניטיביות שנפגעו. בתרמיל השטח שכבר מחכה לו, הוא מתכנן להשתמש כמה שיותר מהר.