מדריך ההישרדות ניר גור שוחרר משיקום

כשלושה חודשים לאחר שנמצא עירום וירוי בראשו ברמת הגולן בתעלומה שהסעירה את המדינה, מגיעות בשורות טובות מבית החולים לוינשטיין: ניר גור משוחרר משיקום. "אני מקווה לחזור לפעילות של טיפול בנוער בצעירים בסיכון", אומר באופטימיות גור שמצליח כבר ללכת בכוחות עצמו. תעלומת פציעתו הקשה טרם נפתרה

תעלומת פציעתו הקשה עוד לא נפתרה (חדשות 2)

מדריך ההישרדות ניר גור, שנמצא ירוי בראשו ברמת הגולן בחודש אוקטובר האחרון, שוחרר היום לביתו לאחר שלושה חודשי שיקום בבית החולים לוינשטיין. גור שהפגין מוטיבציה ענקית לחזור לחיים נורמליים מצליח כבר ללכת באופן עצמאי והוא לא מתכוון לנוח בזמן הקרוב.

גור הגיע לבית החולים רמב"ם עם פגיעת ראש קשה כשהוא על גבול חוסר הכרה. עם שיפור במצב הכרתו הוא הועבר בסוף חודש אוקטובר 2009 להמשך טיפול במחלקה לשיקום חבלות מוחיות בבית לוינשטיין.

"במהלך אשפוזו של ניר גור חלה הטבה מתמשכת בתפקודו הגופני והקוגניטיבי", מספר ד"ר ירון סחר, מנהל המחלקה לשיקום חבלות מוחיות בבית החולים. לדברי ד"ר סחר גור כבר מתהלך כיום באופן עצמאי, ללא כל אמצעי עזר.

ניר גור, שזקוק עדיין לליווי ועזרה בתפקוד היומיומי גם בשלב זה, סיכם את תקופת השיקום שלו כתקופה של קרבה משפחתית מאוד גדולה וזמן איכות שבו בילה עם כל אחד מילדיו, שלא עזבו אותו אף לא לרגע ותמכו בו מאוד במהלך כל שלושת החודשים.

גור: מקווה לחזור לפעילות

בהתייחסו לצוות המטפל בביה"ח לוינשטיין, אמר גור: "נעזרתי רבות בצוות הרב מקצועי שטיפל בי באופן משמעותי - הן בתחום הפיזי והן בתחום הקוגניטיבי". במסגרת תוכנית השיקום שנקבעה לו הוא טופל בפיזיותרפיה והידרותרפיה בטיפולים אישיים וקבוצתיים, בפסיכולוגיה, בריפוי בעיסוק ועוד. "בזכות הטיפול המסור של כל הצוות אני משתחרר היום לביתי עם תוכניות לעתיד".

גור מסכם באופטימיות את שלושת החודשים האחרונים ומשתף בתוכניותיו לעתיד, "אני מקווה לחזור לפעילות של טיפול בנוער בצעירים בסיכון". גור אף חושב להקים תכנית הישרדות מיוחדת עבור משוחררי בית לוינשטיין.

אלון גור, בנו של ניר גור, ציין: "בשמי ובשם בני משפחתי אנו רוצים להודות לכל צוות ביה"ח לוינשטיין על העבודה המדהימה שנעשתה עם אבא. עם זאת הדרך עוד ארוכה ואנו כולנו מלאי תקווה וציפייה שיחזור במהרה להיות מי שהיה קודם לפציעה".

גור אותר בחורשה סמוך לאתר ההנצחה מצפה גדות. הוא נמצא עירום כביום היוולדו, ללא כל סימן מזהה ופונה לבית החולים במצב קשה. בבדיקת סי.טי שנערכה לו התגלה קליע במוחו, מה שהוביל לדימום כבד. מאוחר יותר הועבר גור לבית החולים רמב"ם בחיפה להמשך טיפול ומשם לבית החולים לוינשטיין.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק