פרס יאמר קדיש בפרלמנט הגרמני

יום השואה הבינלאומי: שורה של אירועים יתקיימו היום ברחבי אירופה ובהם ישתתפו שרים וחברי כנסת ישראלים. הנשיא פרס יינאם בעברית בפני הפרלמנט הגרמני ונתניהו צפוי למתוח קו ברור בין השואה לבין האיום האירני בנאום שיישא באושוויץ

בעולם מציינים היום את יום השואה הבינלאומי, שהוא גם יום השנה ה-65 לשחרור מחנה אושוויץ על ידי הצבא האדום. שורה של טקסים ואירועים יתקיימו באירופה ובהם ישתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה שמעון פרס, שרי ממשלה וחברי כנסת ישראליים.

נתניהו צפוי לקרוא לעולם ללמוד את הלקח. בנאום בן שמונה דקות הוא יבקש למנוע מנשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד להחזיק בנשק גרעיני ולאיים על קיומו של העם היהודי. בלשכתו של נתניהו אמרו שהנאום יהיה תקיף מאוד ויעסוק גם בהשלכות של השואה על העם היהודי כיום.

נשיא המדינה שמעון פרס יפתח את נאומו ההיסטורי בפני ישיבה מיוחדת של שני בתי הפרלמנט הגרמני בתפילת קדיש, לזכר ששת המיליונים ובהם גם בני משפחתו שנספו בשואה. פרס צפוי לנאום בעברית בבית הפרלמנט הגרמני, הרייכסטאג. הנאום יועבר בשידור חי בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט בשעה 13:00 וכן בתחנות טלוויזיה זרות בגרמניה ובארה"ב.