"מחזיקים אצבעות שיימשך גל הקור"

מזג האוויר הסוער נרגע ובאתר החרמון מתחילים להשתולל. זו הפעם הראשונה החורף שאתר הסקי היחיד של מדינת ישראל נפתח לגולשים. למרות שתנאי הגלישה בינוניים, מי שחיכה שבועות ארוכים כדי להוציא את המגלשיים מהארון יכול להתחיל לעלות צפונה

שלג באתר החרמון (חדשות 2)

בפעם הראשונה החורף, אתר החרמון יפתח הבוקר גם לגולשים. 65 ס"מ של שלג נערמו בחלק העליון של האתר ו-30 ס"מ בחלק התחתון ולא כל מסלולי הגלישה פתוחים. תנאי הגלישה אמנם בינוניים, אבל למי שחיכה כל השנה לגלוש באתר החרמון יכול להתחיל להצפין.

אתמול פקדו את אתר החרמון 1300 מבקרים שהשתעשעו בשלג שנערם לגובה של חצי מטר האזור הרכבל התחתון. מזג האוויר היבש היום צפוי למשוך גולשים רבים שיציפו את אתר הסקי היחיד במדינת ישראל.מפעילי אתר החרמון מחזיקים הבוקר אצבעות שגל הקור יימשך וייאפשר לשלג שנערם עד היום להישאר מספר ימים.

הלילה הקר של השנה

על פי התחזיות הלילה שעבר היה הקר ביותר השנה. בעמקי הצפון צנחו הטמפרטורות לאפס ובהרים הן ירדו עד לשתי מעלות. במד"א חששו אתמול לחייהם של חסרי הבית הרבים השוהים ברחובות. בגל הקור העז האחרון בשנה שעברה קפאו למוות 14 בני אדם, 10 מהם מחוסרי דיור. במד"א ממליצים להתלבש היטב ולשהות במקומות מחוממים.

מנהל מחלקת ההדרכה במד"א, נתן קודינסקי, הסביר כיצד ניתן לזהות מכת קור: "טמפרטורת הגוף הנורמלית נעה בין 36 ל-37 מעלות", הסביר. "במצב של מכת קור - טמפרטורת הגוף יורדת מתחת ל-35 מעלות, ומופיעים סימנים שונים כמו פגיעה במערכת העצבים המרכזית, בילבול, חיוורון, רעד, כיחלון בקצות האיברים עד איבוד הכרה - ואפילו מוות". לדברי קודינסקי, יש לשים לב לאוכלוסיות מיוחדות כמו קשישים, ילדים ותינוקות.