נזקי החורף: תושבת ירושלים ניצלה בנס מעץ שנפל על מכוניתה

מזג האוויר הסוער ברחבי הארץ נותן את אותותיו: בירושלים אישה ניצלה בנס לאחר שעץ קרס על מכוניתה. כוחות החילוץ נדהמו מהמראות: "רק בנס היא לא נפגעה קשה". האישה, שנפצעה קל מהתקרית המפחידה מתאוששת מההלם: "הייתי בטוחה שנפל עליי בניין ". ויש עוד בשורות טובות: חצי מטר שלג נערם בחרמון

מזג האוויר סוער היום ברחבי הארץ: גשם יורד מהצפון ועד לצפון הנגב מלווה בסופות רעמים בודדות, ורוחות חזקות. בנוסף לגשמי הברכה, במקומות שונים ברחבי הארץ נגרמו נזקים כתוצאה מהסערה.

נס התרחש בצהריים בירושלים לאחר שעץ בגובה של של כ-8 מטרים קרס על מכוניתה של אישה בת 65, תושבת שכונת רמת אשכול בירושלים. "חשבתי שבניין נפל עליי", סיפרה האישה ההמומה לאחר שחולצה בשלום מהמכונית. "הייתי בטוחה שאני עומדת למות".

כשמזג האוויר סביבה סוער, היא נכנסה למכונית ולפתע שמעה קול חבטה גדול. "רק נכנסתי לרכב, הכנסתי את המפתח - ואז שמעתי בום", סיפרה האישה לאנשי החילוץ כשהיא עדיין אחוזת בהלה.

מעוצמת החבטה היא הייתה בטוחה כי בניין שלם נפל עלייה. האישה ההמומה לא ידעה בדיוק מה מצבה עד אשר הבחינה בכוחות הצלה רבים, בהם צוותי כיבוי אש ואנשי מד"א ואיחוד הצלה - רק אז הבינה כי היא בהכרה ונשארה בחיים.

המחלצים: היא יצאה בנס

יהושע חסיד, כונן "איחוד הצלה" שהגיע למקום נפילת העץ סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי כאשר הגיעו כוחות ההצלה למקום הם מיד הבינו שמדובר באירוע שהיה יכול להסתיים באסון. "אם רק העץ היה נופל כמה סנטימטרים לכאן או לכאן, מאוד יכול להיות שהאישה הייתה נפגעת באורח קשה ואף קטלני", אמר.

כדי לחלץ את האישה שאמנם נפגעה קל בלבד, נאלצו כוחות ההצלה לנסר את גזע העץ ואת המכונית עצמה בעזרת ציוד הידראולי מיוחד, מאחר והיא נלכדה בתוך המכונית. היא פונתה כשהיא שרויה בהלם מוחלט לבית החולים.

"המחזה שנגלה לעינינו היה ללא ספק יוצא דופן", סיפר אסף אברס, דובר כיבוי אש ירושלים, "רק באורח נס היא לא נפגעה קשה יותר". את ההקלה הגדולה שחשה עם החילוץ ראו כל המחלצים כשחיוך גדול נסוך על פניה של האישה.

החרמון לבן: חצי מטר שלג

החרמון מתכסה לבן: כבר משעות הבוקר המוקדמות החל לרדת שלג, לראשונה העונה, גם באזור הרכבל התחתון בהר החרמון. גם בפסגות הגבוהות של צפון רמת הגולן יורד שלג קל ובאזור העליון נערם כבר כחצי מטר שלג.

באזור התחתון כבר נערמו כ-25 ס"מ שלג. אתר החרמון סגור למבקרים בגלל שהכביש מכוסה שלג ובאתר מנסים לפלס את כביש הגישה. קיימת סכנת החלקה לנהגים לא מנוסים לנסיעה בשלג. "אנחנו מקווים שמחר נפתח את האתר למבקרים, לא לגולשים", אומר לירון מילס מאתר החרמון. "בשלב זה יש בין 40 ל-50 ס"מ בחלק העליון ואנחנו מקווים להכין את המסלולים לגלישה".

גשם יורד מהצפון ועד לִצפון הנגב מלווה בסופות רעמים בודדות, ורוחות חזקות. במהלך היום יירדו גשמים מדי פעם באותם אזורים, וקיימת סכנת שיטפונות והצפות במקומות הנמוכים. לקראת הצהריים הגשם יחלש. הטמפרטורות ירדו ויהיה קר מהרגיל ומה שיורגש יותר מהכל הוא הקור העז בעקבות ירידת הטמפרטורות, שהופכות את היום החורפי ליום הכי קר השנה.

בשבוע שעבר: שני הרוגים בשיטפונות

מזג האוויר הסוער שפקד את אזורנו בתחילת שבוע שעבר גבה קורבנות בדרום הארץ. יורם הוכמן ושרה נוי פוגל ז"ל שהגיעו לאזור הדרום כדי לצפות בשטפונות, נהרגו לאחר שרכבם נסחף בשטפונות בנחל ערבה. כוחות ההצלה מזהירים את הציבור מפני הכוח הרב של המים שהגיעו במקומות מסוימים לגובה של 3-4 מטרים. 

באזור מטע התמרים של מושב חצבה, התרחש שיטפון בעל עצמה רבה במיוחד שסחף משאית ובה ארבעה בני אדם בתוך הזרם. כוחות הצלה רבים של יחידת חילוץ ערבה, משמר הגבול, המשטרה ו- 669 הצליחו לחלצם בסופו של חילוץ ארוך ומורכב ללא פגע.

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הגשם ושל הסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי).

העלו תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.

כתבות נוספות בנושא:

צפו: חיילי 669 מחלצים מהשטפון

צפו: כך חולצו לכודים בשידור חי

האם מי השיטפונות הולכים לאיבוד?

היום: הסערה הגדולה נרגעת

אישה נהרגה בשיטפון בנחל ערבה; חשש לחיי חברה שנעדר